| FercheRazvan a întrebat:

Vreau sa stiu ce inseamna cu exactitate cuvantul "tarfa" deoarece m-am informan si foarte multa lume zice ca tarfa e acelasi lucru cu "prostituata" intr-o conversatie la care am participat eu mi s-a spus ca nu e acelasi lucru... a zis sa ma informez ce inseamna "Tarfa" si "Prostituata" prostituata stiu ce inseamna. Deoarece Tipul jigneste anumite cufei cu insulta "tarfa prostiuata" si mi-a zis sa ma informez ce inseamna.

Răspuns Câştigător
| pitbull93 a răspuns:

Femeie de moravuri ușoare, Femeie desfrânată, buleandră, cârpă, fleandură, otreapă, petică, stomac, zdreanță. astea sunt loate din dex. funda?

3 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Uite ce spune dictionarul:
TÂRFĂ - 1. Femeie desfrânată, prostituată, târâtură; 2. buleandră, cârpă, fleandură, otreapă, zdreanță.

Răspuns utilizator avertizat
| onutzaa24 a răspuns:

De obicei poate inlocui:prostituata, jigodie sau mai des pers cu mai multe fete(tradare)