| Cristinaaa a întrebat:

Am nevoie de niste vorbe mai tari in gura, adica daca ma insulta sau ma jigneste cineva sa stiu pe loc ce sa-i spun. Cel care imi zice,

Răspuns Câştigător
| amanda33 a răspuns:

Eu stiu ca indiferenta doare. Daca il tratezi cu indiferenta pe cel care te jigneste, o sa isi dea palme sau o sa il doara mai mult decat niste cuvinte. Preferi sa te cobori la nivelul lui? Te va jigni in continuare daca ii arati ca iti pasa ce zice. Nu trebuie sa te intereseze ce zice. Poti sa ii spui de 2 3 ori ca te doare fix in cursul zilei de ce crede el despre tine si sa pleci mai departe. a patra oara te va lasa in pace. Daca nu e asa, calca-ma cu masina pe trecere. Bafta!

9 răspunsuri:
| Crisu_7532 a răspuns:

Cum a zis si amanda33, cea mai buna solutie ar fi sal tratezi cu indiferenta. sau atunci cand esti jignit, sa zambesti din coltul gurii, sa-i intorci spatele si sa pleci. o sa ramana perplex. va mai incerca sa te jigneasca dar cand o sa vada ca-l ignori o sa se simta ca dracu. nu-ti recomand sa jignesti si tu inapoi, ca nu stii peste cine dai si cu siguranta nu vrei sa-ti iei bataie.asa ca indiferenta este cel mai greu de suportat.

| daiana a răspuns:

Pai stiu ce cauti... vrei sa-i inchizi gura.
depinde si de ce zice persoana inainte.
trebuie sa-i intorci replicile.

spune-i ca e evadata de la gradinita.
sau daca iti zice" inceteaza/termina" spune-i: ce sa incetez/sa termin daca nici nu am inceput!

uite niste site-uri:
http://www.jokes-24.com/......e_509.html
http://www.crocodilul.ro/bancuri/insulte
aici alegi tu insultele, dai click pe folder...
http://balaurul.marte.ro/9.html

sper ca te-am ajutat. :*
bafta! :)

| B3belusha a răspuns:

Imi vine sa iti sparg dintii X-(, dar de ce sa te fac eu sa arati mai bine?

Parintii tai te-au rugat vreodata sa fugi de acasa?

Mi-ar fi placut sa fii la TV ca sa te inchid

Ai terminat de vorbit sau mai trebuie sa dorm?

Nu stiu de ce, dar de fiecare data cand deschizi gura incepe un idiot sa vorbeasca

Cum doi oameni asa de frumosi ca voi...au un copil asa de urat?

Cum de esti aici? Credeam ca la Zoo inchide noaptea

Esti dovada vie ca o persoana poate trai fara creier

De cate ori trebuie sa trag apa, ca sa dispari?

Data viitoare cand ai ceva de spus, sa taci din gura!

Salut! Eu sunt un om, da tu ce naiba ce esti?

Intodeauna mi-am dorit sa am pe cineva la care sa tin, sa il iubesc, sa imi fie prieten... dupa ce te-am intalnit pe tine m-am razgandit

Multumesc ca ai fost o parte din viata mea... nu stiam ce e o viata de caine pana sa te intalnesc pe tine

Cand eram impreuna ai spus ca ti-ai da viata pentru mine, acum ca ne-am despartit cred ca e cazul sa te tii de promisiune

Ma tot gandesc la anii in care am fost prieteni... si ma intreb ce dracu' a fost in capul meu?

Cum trec zilele si ma gandesc ce norocos sunt...pentru ca nu esti aici ca sa mi le ruinezi

Nu stiu sigur ce esti, dar sunt sigur ca toata lumea va fi de acord cu mine ca esti urat

Continua sa vorbesti, poate ai sa spui si tu vreodata ceva interesant

Suntem prieteni de mult timp... ce ai zice sa renuntam?

Get a life

Ai un par asa lung si frumos... pacat ca iti iese din nas.

Ti s-a mai spus vreodata ca esti mai sexy ca Beyonce? Nu, o sa vina raspunsul. Oh, perfect... inseamna ca nu ai fost inca mintita.

Vai cat de mult tin la tine...As vrea sa ne vedem mai des. Pacat ca nu am timp sa merg la Zoo in fiecare zi.

Sucecs happy

| doriiy a răspuns:

Daca iti zice ceva care dureaza vr`o 2 3 minute thinking ai putea sa-l enervezi spunandu`i ' ce spui tu? ' sau. ii spui direct ' radeo' happy dar i`l/o lasi in pace si`i spui mereu ' ok ' adica afirmi ceea ce spune. si daca ti se intampla si pe mess poti sa-i dai la fel ' asa e :* ' sau ' numai spune la nimeni ca ma dai de gol sad :-s '. gg happy

Răspuns utilizator avertizat
| ionut2011_9896 a răspuns:

Inchide canalul ca mirose
daca ma imitezi nu vei avea de cistigat

mama mi-a spus sa-mi fac prieten dar cand team intalnit am renunt la retardati

*** mai taci ca esti nesimtit

siti ca ma plicti

du-te fa un frape fara mata

sa nu faci copi ca ii infectezi

| Ruget_Sorana_1981 a răspuns:

Mor de ras?

| GammerFail a răspuns:

Asta-i vorba? I-a uite aici: Esti asa de urat ca in locul tau mi-as da parintii in judecata. Nah rolling on the floor

| yogeorge1996 a răspuns:

Mancame-ai sa te otravesti sau ia-o in gura si fugi laughing Asa ii inchizi guralaughing