| Fritsa a întrebat:

Vreau sa stiu si parerea vostra despre gaura in care se spune ca s-a gasit iadul.
Link : http://daemon619.wordpress.com/2009/02/20/iadul-in-centr u-pamantului/
Cea mai convingatoare parere primeste fundita.Eu nu pot sa cred pana nu vad cu ochii mei dar pare foarte realist...

2 răspunsuri:
| Helvete a răspuns:

laughingNici nu stiu de unde sa incep:
1. Mi se pare total fake. Dar total.
2. Cica 'ce era acolo nu a iesit la suprafata'laughing. Logic, ce sa iasa la suprafata?!
3. Cat de naiv sa fi sa crezi ca dupa ce mori ajungi in Iad, aka 'centrul pamantului'?! laughing E absurd! Okay, intelegeam un pic conceptul de Iad ca 'un loc care nu e pe pamant', dar totusi, sa fie in centrul pamantului?! C'mon!
4. Sunetele acelea par si mai fake decat toata relatarea in sine. Seamana cu sunetele de pe un stadion, sau ceva de genul, oricum, undeva unde este o multime mare de oameni. Sa fim seriosi.
Concluzia: nu mai credeti tot ce cititi sau auziti. Eu, personal, nu cred un cuvant. Dar asta e doar parerea mea.

| anna_8465 a răspuns:

Mi se pare ca e o minciuna foarte mare. Daca au gasit Iadul asa cum spun ei, de ce nu au gasit si Raiul? De ce nu au luat in calcul si zgomotele pe care le-au facut microfoanele cand se topeau? Eu nu cred ca gasesti Raiul sau Iadul pe Pamant, sunt undeva dincolo de spatiu si timp, si fiecare avem Raiul nostru si Iadul nostru. Fiecare persoana are imaginea sa despre cum ar arata Raiul sau Iadul. In filmul "What dreams may come" se prezinta printre altele si ideea de Iad si Rai si sunt total de-acord cu acea idee...