| adriana_sw33ty_angy a întrebat:

vreau sa va povestesc ce mi-s-a intamplat aseara si tot o data sa va cer si un sfat/parere. Aseara am fost la o prietena in vizita, ea locuind la 3 blocuri de mine nu am mai luat masina si m-am dus pe jos.Cand am plecat de la ea m-a condus pana jos la scara si pe urma a intrat inapoi, la cativa metrii distanta de mine am zarit silueta unui caine si am vazut cum se apropie de mine, intr-adevar mi-a fost cam frica pentru ca era si noapte... S-a apropiat de mine, m-a mirosit. A inceput sa se bucure (sa dea din coada) a sarit cu labutele pe mine si pe urma a fugit...Eu mi-am continuat drumul spre casa mea, iar cainele a mers in fata mea pana la jumatatea drumului...De acolo nu am l-am mai vazut.Am ajuns la blocul meu, am intrat in scara, am urcat la etaj (1) si acolo am ramas cu gura cascata ...Cainele statea in fata usii mele si se uita la mine parca astepta sa si deschid (Nu pot intelege cum de a stiut unde stau si a ajuns acolo inaintea mea).Am maingaiat-o (Pt ca este fetita) Am deschis usa si a intrat cu mine in casa. I-am dat sa pape si apa si m-am dus sa imi fac dus, cand am iesit din baie ea era deja in camera mea, langa patul meu (De unde stia care e camera mea?). In fine... M-am jucat putin cu ea si am adormit pe urma. Este o catelusa foarte frumoasa, blanda, dragastoasa, prietenoasa si ft curata (ingrijita).Numai ca am observat astazi ca are mamarele (tatele) lasate, asta insemnand ca are pui care ii alapteaza. nu stiu ce sa fac :( sa-i dau drumul ...Sa se intoarca la puii ei...(Poate chiar la stapanii, pentru ca se vede ca a fost un caine cu stapanii)...Va gasi drumul? Mi-e mila :(.si nu stiu ce sa fac! :(( Ma gandesc ca poate este ratacita (poate este alungata) Si nu vreau sa stea pe strazi infometata, sau s-o loveasca vreo masina, sau vreun om rau sa dea in ea :((. Eu am posibilitatea sa o pastrez la mine, si imi este foarte draga(acum este acasa la mine), dar ce sa fac sa fie mai bine pentru ea? Imi puteti da un sfat va rog?
Arata la fel ca acest catel din poza, aceeasi rasa.

http://www.infocaini.ro/rase-de-caini/rasa/pointer-germa n-cu-par-scurt

Dati-mi un sfat va rog!

11 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Te-a ales pe tine, nu? In locul tau as pastra-o(poti sa-i spui Sweety), dar ca sa-ti linistesti constiinta, ai putea pune prin cartier niste afise cu poza ei, sa vezi daca n-a pierdut-o cineva care plange dupa ea...si ar mai fi necesar si un control la veterinar...

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Stia unde stai, dupa miros. E caine doar! Probabil ca mai are pui, deci are nevoie de mancare pentru a putea alapta... Daca ai unde sa o duci, du-o, dar in apartament e dificil de crescut.

| adriana_sw33ty_angy explică:

@bro ahhh de era un politist de vreo 28 de ani brunet, cu ochii caprui, frumos si sexi il infiltram eu direct in patbatting eyelashes laughing ahhh... dar era decat o catelusa tongue ...bro este foarte frumoasa si cuminte, azi cand am ajuns acasa in pauza ma astepta la usa sa o scot sa-si faca nevoile...nu a facut nici pic de murdarie in casa, pe semne ca este dresata happy. acum am venit la munca si ea nu a vrut sa stea in casa, cum am deschis usa la ap a si tasnit-o pe usa si luat-o la fuga ...se mai intorcea din cand in cand sa ma vada.sau venea la mine in fuga, sarea cu labutele pe mine.se uita la mine ma latra (dadea din codita) si iar o lua la fuga, avea chef de joaca tongue...acum eu sunt la munca si ea sta la intrarea biroului pe burta happy...banuiesc ca ma asteapta sa ies de la munca tongue ...si mie imi va fi foarte greu daca apar stapanii, mai ales sa stea la mine si o perioada mai lunga sad

| adriana_sw33ty_angy explică:

@bro i-am gasit stapanii crying... dar macar va fi cu cei ce au crescut-o si au iubit-o pana acum happy. acea catelusa despre care vb esta ditamai dulau acum tongue o cheama dona, si este o superba femela rottwailerr big grin, este acasa big grin. de vrei sa-mi faci in ciuda acum worried nu am nici un politist sad as vrea eu happy ...eeeehhh ce i-as face! l-as amenda si aresta in camera mea...whistlinghee hee

| adriana_sw33ty_angy explică:

@bro numai sunt...ai dracul ca au diparut toti...sa incerc la sectie.
iti multumesc @bro .aduci un zambet pe buzele mele ...multumesc

| mirella25 a răspuns:

Fa un bine si opreste-o tu sau du-o la tine la tara, hraneste-o dar mai ales, iubeste-o! Animalele sunt singurele fiinte care te iubesc sincer si total dezinteresat! Eu am un animalut in casa si imi bucura viata de aceea, iti recomand ba, chiar te rog, ajuta aceasta fiinta patrupeda. Merita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ala e politaiu pe care voiai sa-l despoi si s-a transformat in catel sa se apropie de tine. Na ca acum s-a infiltrat si linga patul tau rolling on the floor tongue
Super misto catelusa, cred ca daca e asa curata, apartine cuiva, ciinii vagabonzi sint jegosi si netesalati, pentru ca nu are nimeni grija de ei din pacate. Eu as pastra-o, dar daca are stapin, ala o cauta. Pe de alta parte, ciinii cu stapin, au zgarda, medalion, ceva, deci ceata totala. Pastreaz-o. Mie mi-a venit o pisicuta la usa si am luat-o la mine pina mi-a batut cineva in usa si am aflat ca a venit sa-si caute pisicuta. Pff, grea fu despartirea, era tare dragalasahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adriana_sw33ty, dar tu spuneai intr-o postare mai veche ca-ti place sa te plimbi cu catelusa ta sub clar de luna, catelusa aia unde e? Ar trebui sa ai doua acum si cu politaiu ala... treihee hee tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adriana_sw33ty, deja i-ai gasit stapinii? Pai e bine, ti-am spus eu ca e prea ingrijita sa fie fara stapin. Si sa-ti fac in necaz? Eu? Pai vad ca nu-ti sta gindul decit cum sa ma inseli cu un politai, credeam ca i-am concediat pe toti, daca mai prind unu, zboara si ala, pe unde l-ai ascuns laughing Gata, acum pe strazi sint doar politiste, in uniforma amintita devil tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adriana_sw33ty, ma straduiesc si eubatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa pui afise, pentru ca poate o vad stapanii ei si o i-au acasa. Ea poate face cancer daca nu isi alapteaza pui. Poti avea riscul de a muri daca o iubesti cautai stapani sau gaseste niste catelusi pentru ai alapta si a le da toata dragostea ei.Sunt foarte documentata pentru ca am si eu catea eu spun asa dar depinde de tine.