| MuraruLucian a întrebat:

Buna ziua! Am o problema de o zi, pur si simplu am un punct orb mic pe partea stanga a ochiului stang. Eu panicandu-ma aproape din orice, m-am documentat pe internet. Imi este teama sa nu am glaucom sau nervii optici afectati. Sunt speriat. Tin sa mentionez ca am gripa, simptomele fiind urmatoare: dureri de cap, de ochi, musculare, osoase, febra cu frisoane, dureri in gat si secretii nazale. Oare am acel punct din cauza scaderii imunitatii? De obicei cand ma ridic din pat dupa o perioada mai lunga de stat, incep sa ametesc si sa vad puncte timp de cateva secunde. Acum ceva timp am avut o infectie puternica asupra maselei. Luand antibiotic probabil mi-a scazut imunitatea. Acum iau tratament pentru gripa. Am de a face cu o simpla scadere de vitamine, sau e ceva mai grav? Voi orbi? Sau foarte speriat.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum ar fi sa mergi la medic înainte să îți pui singur diagnostice?