| Andreea_Mada_1998 a întrebat:

Bună ziua. Am o săptămână de când mă doare o măsea și de curând de vreo 2 zile mi s-a umflat foarte tare, ce pot sa fac sa se dezumfle? Nu mai pot de durere.

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Du-te la "dintolog", e posibil sa ai o infectie, iar daca amani vizita la stomatolog e posibil sa se agraveze.
In orice caz, ai putea lua Nurofen Forte, ar trebui sa mai calmeze durerile.

| Jay1 a răspuns:

Nu ieşi deloc afară ca să nu tragi curent ţi se poate umfla mai rău, trebuie să mergi urgent la dentist.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Mergi la dentist, ai infecție.
Ia algocalmin sau ceva analgezic în doza mare.
Ai grija ca e periculos.