| IForgotMyNameAgain a întrebat:

Urgent! Maine e ziua mea si mi s-a umflat o masea. Ce sa fac sa mi se dezumfle repede? Multumesc! Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| andru10best a răspuns:

Stiam ca este bine sa mesteci frunze de muscate. Este un leac babaesc care da rezultate.

| georgeta27 a răspuns:

Incearca sa iei zinnat sau augumentin.

| mihamika99 a răspuns:

Happy... depinde de organims. e vorba de un curent sau ti s-a umflat pentru ca e cariata? Nu cred ca o sa se dezumfle chiar azi, de abia maine poate sa inceapa sau chiar sa mai dureze, depinde cum reactionezi la medicament. Pune-ti vata in urechi si stai la caldura happy. ajuta :d. Poti sa-ti pui o pernuta sau ceva acolo unde e umflat, pentru ca ajuta. si trece si durerea

succes!

| mihamika99 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa nu iesi deloc afara sa nu tragi curent sa ti se umfle si mai rau! Sa nu iti dea prin cap sa iei mai multe pastile deodata pentru ca ampicilina este foarte tare si ti se poate face rau!

| IForgotMyNameAgain explică (pentru mihamika99):

Daca pun geata oare se dezumfla mai repede? straight face

| mihamika99 a răspuns (pentru IForgotMyNameAgain):

Da o sa te ajute