| yellowFrog a întrebat:

Daca ma poate ajuta cineva, am un telefon Nokia E 2730 si am observat ca a aparut pe ecran, in partea stanga sus, semnul: 3G. Am cautat pe wikipedia cateva informatii despre aceasta si am aflat ca e o tehnologie mobila. Intrebarea e: de ce este prezent "3G" atata timp cat eu nu am internet sau e doar din cauza ca sunt intr-o zona cu acoperire 3G foarte buna? M-as bucura daca m-ar putea lamuri cineva. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| αłναıиıα a răspuns:

3G adaugat la telefonul tau iti da ocazia ca apelurile tale video sa fie cat mai bune, clare, precise, semnalul foarte bun. 3G`ul acesta nu are legatura cu internetul. Nu ai de ce sa-ti faci probleme din pricina lui. Doar te avertizeaza cand esti intr-o zona cu acoperire foarte buna.