| hhhdhdhdhd a întrebat:

In curand voi face 18ani(peste 4luni), si ma gandesc sa-mi fac majorat la un restaurant(meniul inclus), dar ma gandesc si la ideea de inchiria un local/pub si de cumpara eu mancarea(bufet suedez). Vor fi in jur de 60de invitati(35beieti+25fete). Bautura in jur de 10l vin+25l bere+ 10sticle suc+10sticle sampanie angeli+10sticle tarie(3jack+3JB+martini+...). Inchirierea unui local/pub va costa un jur
5mil.Intrebare mea este daca stie cineva cam cat costa la restaurant meniul/pers(aperitiv rece+aperitiv cald) si ce este inclus in pret(dj/muzica). Momentan nu ma pot interesa pentru un restaurant ca sunt plecat din tara. Daca a facut cineva la restaurant si ma poate ajuta cu un pret estimativ pentru 60pers, v-ar fi foarte recunoscator.Astept si sugerii/pareri.Multumesc

1 răspuns:
| caracatyta a răspuns:

Parerea mea este sa te dci la restaurant deoarece ai totul gata aranjat tu doar te duci si te distrezi...in schimb la local tu trebuie sa te duci cu tot cu mancare.