| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua! Sunt într-o situație delicată și nu mint, nu glumesc.Sunt într-un proces de 3 ani jumate pentru a recupera o sumă de bani de la fostul.Cine a avut proces, in ce oras si cat a durat?

14 răspunsuri:
| relian a răspuns:

3 ani jumate, dar ce bani are sa iti dea? Intreb si eu ca idee, pentru ca la un mom dat daca o lungesti atit, te costa avocatu mai mult decat ai de luat laughing

Sa recuperezi suma de bani de la fostul, suna cam ciudat totusi.Fostu banui ca ai divortat, la divort daca a ti avut ceva de impartit s-a facut imparteala de catre lege, nu vad ce bani ai avea tu de recuperat.

Asa ca ti s-a parut tie ca ai fost dezavantajata si l-ai dat in judecata, aia e alta treaba, e problema ta

| carevaescu a răspuns:

Există un punct după care ceea ce trebuie să plătești avocatului depășește suma de bani.

Îți dau un pont: avocații se cunosc între ei și mulți au relații bune.

¯\_(ツ)_/¯

| anonim_4396 explică (pentru carevaescu):

Ce intreb eu si ce răspunzi tu!

| carevaescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă nu știi să citești printre rânduri, eu ce să fac.

Un proces normal nu durează

| Hyperion7 a răspuns (pentru carevaescu):

Dar unul cu complicații, cam da

| anonim_4396 explică (pentru Hyperion7):

Exact

| carevaescu a răspuns (pentru Hyperion7):

3 ani jumate pentru niște bani? Greu de crezut.

| Hyperion7 a răspuns (pentru carevaescu):

Nu știu cât poate dura pentru niste bani, dar îți pot spune că pentru un divorț a durat 8 ani

| carevaescu a răspuns (pentru Hyperion7):

Îmi pare rău că ai trecut prin asta. Sper că ești ok. Dacă ai copii sper că nu au fost afectați.

| Hyperion7 a răspuns (pentru carevaescu):

Nu eu am fost cel care a divorțat, părinții mei au făcut-o.
Însă ce pot spune e că m-a afectat într-o oarecare măsură însă decât atmosfera apăsătoare prin care eram și eu nevoit să trec, mai bine liniște.

| carevaescu a răspuns (pentru Hyperion7):

Într adevăr, mai bine liniște.

| Hyperion7 a răspuns (pentru carevaescu):

Important e că am putut ocoli orice primejdie
N-a fost un proces ușor, dar nici viața de dinainte nu pot spune că a fost mai roz
Așa că, oricât de neplăcute ar fi uneori căile vieții, important e sa ajungi pe niște cai drepte macar.

| anonim_4396 explică (pentru Hyperion7):

Si pentru bani sunt care durează si 5 ani!

| Hyperion7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai depinde, daca s-a cerut rejudecarea dosarului(adică nu se urmărește finalizează cat mai rapida), poate dura, da