| AnaMaria_Rodica_1997 a întrebat:

Buna ziua TPU. Am o intrebare. Ce se intampla daca trebuie sa primesc un colet la posta si nu-l ridic imediat? Adică, de exemplu, daca trebuie sa-l iau vineri insa nu pot ajunge si vin tocmai luni sa-l iau, este vreo problema?

3 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu este nicio problemă dacă vine vineri și-l ridici luni. De fapt ai 2 zile lucrătoare disponibile să ridici coletul + ziua sosirii fără să plătești taxa de magazinaj (de ex. coletul vine vineri la ora 14 il poti ridica inclusiv marti daca posta nu lucreaza sambata). După cele 2 zile plătești taxa de magazinaj pentru fiecare zi de întârziere, după 10 zile calendaristice de la sosire coletul se întoarce la expeditor.

Răspuns utilizator avertizat
| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Nu. Doar platesti ca nu ai venit sa il iei happy