| Maria_Andreea_1997_KqNC a întrebat:

DACA primesc de exemplu de pe OLX un colet si imi vine la posta eu cand il ridic de la posta trebuie sa pletesc ceva in plus?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Platesti produsul si transportul... depinde cum te ai inteles cu vanzatorul

| FlorinCiokan a răspuns:

De pe olx e acel "sistem " prin curier. nu are legatura cu posta. acolo vine curierul iti arata produsu pe care il cumperi si platesti doar pe produs nu pe transport.
Prin Posta ori de unde ai cumpara e 10-15 lei transportul posta. Pe okazii intotdeauna scrie cat costa transportu poate sa fie si gratis. Deci depinde. Intrebi pe vanzator cum iti trimite. Dar mai mult de 15 lei nu are cum sa fie.