| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua TPU! Vreau sa ma ajutati la ceva.
As vrea sa trimit o carte postala cuiva din Bucuresti. As vrea sa stiu va rog cat ma costa sa o trimit si cat costa un timbru.
Multumesc!

8 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Pentru corespondenta interna standard tariful e de 1, 30 lei

| ClaudiaaMaria a răspuns (pentru Lioana):

Si un timbru cat costa?

| Lioana a răspuns (pentru ClaudiaaMaria):

Asta e pretul timbrului.

| ClaudiaaMaria a răspuns (pentru Lioana):

Pai si ca sa il dau nu ma costa nimic?

| Lioana a răspuns (pentru ClaudiaaMaria):

Unde să-l dai? Îl pui la cutia poștală și gata.

| ClaudiaaMaria a răspuns (pentru Lioana):

Nu trebuie sa ma duc cu el la Oficiul Postal? Eu stiam ca acolo se pun cartele postale.

| ClaudiaaMaria a răspuns:

Da pai eu de unde sa stiu. e prima data cand trimit

| Lioana a răspuns (pentru ClaudiaaMaria):

In concluzie: mergi cu cartea postala la posta, cumperi un timbru normal pentru carte postala care ar trebui sa fie cat am spus, il lipesti pe C.P., apoi o pui in cutia de scrisori care trebuie sa fie ori in incinta postei ori afara la intrare.