| bubu12234 a întrebat:

Ca barbati, cum ar arata femeia ideala pentru voi?, dar ca femei, cum ar arata barbatul ideal?

41 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca barbati, cum ar arata femeia ideala pentru voi?
e fata aia de care simt atractie fizica si ea fata de mine,plus sa fie sincera, serioasa, simtul umorului, rationala, sa fie mica de inaltime

| bubu12234 explică (pentru RAY):

De ce sa fie mica de inaltime?

| RAY a răspuns (pentru bubu12234):

Pentru ca si eu sunt de inaltimea mica si ca imi plac fetele mai mici de inaltime

| bubu12234 explică (pentru RAY):

Aah, asa se explica

| Drimmero a răspuns:

Pe partea fizica : micuta de inaltime, gingasa, culoarea parului nu conteaza, de preferat sa fie slabuta, dar nu exagerat de slaba.

Pe partea morala... aici nu exista femeia ideala, doar sa ma iubeasca, sa aiba incredere in mine si eu in ea si de aici toate pleaca de la sine.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Micuță, gingașă. Ce descriere frumoasa. Stânga sau dreapta? "Nu exagerat de slabă" pai daca o folosești atât de des, nu are cum sa fie slabă, ci bine dezvoltata.

Încredere? Daca nici in mana ta nu poți să ai încredere, nu știu în cine poți avea.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Esti tu foarte foarte sigura de ceea ce fac? vezi ca ai confundat persoana!

'Daca niste' probabil ai vrut sa scrii 'nici in mana ta', asa ca te invit sa mai inveti 'niste' romana.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Daca nici eu nu mai știu, nu știu cine altcineva.

Autocorectul, harsenal. Am văzut și am corectat. Eu îmi văd greșelile.
De altfel, telefonul meu scrie singur "Drimmero este ratat", nu știu de unde a învățat asta straight face

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Dai de inteles din prima propozitie ca ma cunosti? Sa fie oare doar iluzia a unui ideal de-al tau?

Din nou ma confunzi, dar va cam place sa va dati filme cu Drimmero,, telefonul e defect din fabrica daca scrie singur, nu e in niciun caz vreun smartphone, e doar la mana a 2-a.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Cum sa nu te cunosc, pisi? Cine te-a tras în țeapă mai bine decât mine?

"Va cam place sa va dați filme", nu mai spune! Filme de mana a 3-a și de prost gust, numai în alea poți fi tu protagonist.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Sa inteleg ca arunci cu venin ca nu te incadrezi in tiparul fetei ideale pentru mine? altfel nu inteleg interventia asta/

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Arat eu a mana? Pa, harsenal! Ți-aș spune "pa, eșuatule!" dar ce am zis eu, e tot aia.

Răspuns utilizator avertizat
| GoldenZenith a răspuns (pentru falokrat):

Dar de ceee? sad

Răspuns utilizator avertizat
| GoldenZenith a răspuns (pentru falokrat):

sad răutate ce ești! Daca la vestiare nu se înțelege ce trebuie, ce vina am eu?

Răspuns utilizator avertizat
| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Iti place asa in general sa te minti singura? Dar sincer!

| LoveSleep a răspuns (pentru GoldenZenith):

Ne plictisești rău, poți suferi mai în liniște, te rog?

| Pacquiao a răspuns (pentru falokrat):

laughing

| GoldenZenith a răspuns (pentru LoveSleep):

Asta este un bonus mișto. E ziua mea norocoasa.

| Freya1 a răspuns:

Nu stiu fizic cum ar trebui sa fie ca mie spre exemplu imi placeau baieti sateni cu ochii verzi in jur de 75 de km si inaltimea cam la fel 1m75 etc dar nu mereu am ales acea persoana am mai avut si brunet mai slabut cu ochii caprui si blond la 1m 80 si si 90 de kg deci este irelevant mai mult ma intereseaza alte aspecte.
Sa ma respecte,sa fie afectuos,sa ma pot baza pe el, sa fie harnic, realist, sa il duca mintea, sa ma iubeasca si aprecieze pentru ce sunt si fac si sa ma sprijine si sustine.

| minrest a răspuns:

Sper sa nu citeasca nevasta-mea. Femeia ideala e dispusa sa discute subiecte teoretice, cam o ora, doua zilnic, si este competenta in stiintele sociale: Istorie, Economie, Sociologie, Antropologie Culturala, Stiinte Politice. Vorbeste engleza, dar mai ales poate citi orice text in aceasta limba. Ca orientare ideologica, este liberala, si uraste orice regim autoritar sau dictatorial, si in special nazismul. Accepta, fara sa incurajeze sau sa astepte asta, ca sotul sa intre in conflicte, inclusiv conflict fizic.

| bubu12234 explică (pentru minrest):

Wow, iti cunosti bine idealul si esti si pretentios laughing

| minrest a răspuns (pentru bubu12234):

Stiu si eu? Altii au cerut persoane cu ochii verzi, o foarte mica parte a populatiei are ochii verzi. Nu am ridicat pretentii legate de inaltime, greutate, proportii, sani, fese. Nici varsta. Nici stare materiala. Chiar asa de pretentios sunt oare?

| bubu12234 explică (pentru minrest):

Eu am ochii verzi laughing nu ai ridicat acele pretentii, dar oricum le ai, undeva intr-un colt al mintii

| Superior a răspuns:

Prin rationalitatea de care vorbeste RAY inseamna ca fata aia sa se creada o primata si sa-i placa bananele.
Eu as vrea sa aiba parul alb,ca gheata,bust mediu,slabuta-medie,putin mai scunda decat mine,sincera, loiala, sa-i placa ce-mi place si mie, sa fie faina. Am visat-o si conform visului pe data de 2023, noimebrie, ziua 15, ora in jur de 01:00 noaptea as sta pe banca cu ea si ne-am saruta. Of, un vis sau un semn? O conectiune a destinului sau o fantezie? Ea exista sau nu? Ea a visat acelasi vis?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Superior):

Gheata e alba?

| PersonajFictiv a răspuns:

"Woman of my dreams, i don't sleep so i can't find her."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Brunet cu ochi verzi.Dar stii, oricum doar sufletul conteaza))

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Clar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa aiba gusturi diferite si totusi pe aceeasi lungime de unda.
fizic ma intereseaza sa nu aiba frizura de handicapat, blugi stramti si corp atletic, ca si eu fac miscare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ideala prea mult spus, fiecare are parerile si preferintele lui, dar oricum daca o fata este frumoasa si desteapta se vede asta
Dar eu nu suport o fata care are partea din fata la vedere, prea mult adica decolteul si buricul poate sa fie cat de frumoasa si desteapta vrea ea, daca vine imbracata asa o sa imi provose scarbã

Acum sa dau preferinta mea e sa fie Mai mica de 1, 65 si sub 60 de kg restul frumusetii la fata depinde de privitor, dar mie imi plac fetele mai copile la aspectul fetei.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Cum "ar arata"? Bruneta, ochii verzi. voluptoasa, inalta.

| AndreiWeisz a răspuns:

De preferat blonda, ochi albastri, inalta si slabuta (nu ma prea omor dupa tipele plinute). Ca si personalitate, sa fie o tipa inteligenta, sa aiba simtul umorului, open-minded si cu spirit de aventura.

| Victor453 a răspuns:

Nu mai inalte ca mine, nici grase si nici slabe, sa aiba figura, par lung (culoare nu importa), educate, amuzante, si cu un suflet bun si calitati deosebite, daca sunt nașpa la caracter si calitati, atunci degeaba sunt frumoase, nu o sa ma intereseze!

| VictorFenrir a răspuns:

Scunda,dar nu foarte scunda,gingasa ca doar de aia e fata,bruneta,parul lung,ochi verzi,forme si sus si jos ca oricui ii plac astea,sa nu fie cocalara, sa ii placa muzica buna, sa fie amuzanta, intelegatoare, dragastoasa si de incredere.

| Jigokunokishi a răspuns:

Par negru, cret, ochi caprui, ten ciocolatiu deschis, slabuta, undeva la 1m 70, sa zambeasca des, sa aiba o privire oarecum provocatoare si totusi senina si delicata. Fara forme voluminoase, adica piept sau fund foarte mare. Cat despre caracter... sa fie aparte. Sa nu caute distractii de moment fara valoare, ci ceva serios. Sau o fata din Japonia- aici nu cred ca e nevoie sa descriu tongue

| Dan193 a răspuns:

Cu doua maini, doua picioare si doi ochi.

| Socke a răspuns:

Barbatul ...trebuie sa fie mai pe la 180cm minim, nu de alta dar si eu sunt inalta. sa nu fie gras(nu-i suport pe grasani), sa aiba muschi pe el, dar sa NU FIE nici prea musculos gen Arnold Schwarnegger(sau cum dracu il chema).
Prefer brunetii, ochii imi e indiferent.imi plac aia albsatri glaciari sau verzi. buzele subtir si daca e sa aiba parul lung.

| Skiper2003 a răspuns:

Plina de banii...cu gura mica si ......superba