| alinush_3461 a întrebat:

Ca sa iti faci cont pay pal si sa poti transfera banii pe card trebuie sa ai ceva bani pe card ca asa imi zice si cica dupa aia tii da inapoy?

Răspuns Câştigător
| Baton a răspuns:

Da! trebuie sa ai minim 3 euro pe card pentru ca 2 euro jumate iti iau ei pentru validarea contului si a cardului procesat prin intermediul lor.
Dupa ce ti-ai facut cont bagi datele cardului Visa sau Mater Card pentru ca altcevaei nu proceseaza si ti se va extrage 2.5 euro din cont.
Odata ce ei au validat ei contul si cardul trebuie sa validezi ca esti proprietarul de cont.Acest lucru se face prin intermediul bancii la care ai cardul.
Dupa ce paypal a luat acei 2, 5 euro trimit un cod catre banca iar tu trebuie sa suni la banca pentru a cere acel cod dar nu uita sa mentionezi operatorului cu care vb la telefon ca iti trebuie codul pentru paypal.
Dupa ce ai validat contul in banca paypal iti da acei 2, 5 euro inapoi.
Si cam asta este procedura momentan happy