| anonim_4396 a întrebat:

Cam acum un an am fost somnambula,ma ridicam din pat, tipam, plângeam ma duceam in bucătărie. Am crezut ca am scapat de asta pana astazi cand m-am trezit in sufragerie. Eram intr-un dormitor care era mai departe de casă și în somn m-am dus sa ma culc in sufragerie.Iar cand m-am trezit azi, am avut o durere groaznica la spate, încă ma doare cand merg coloana.Eu am zis ca am cazut pe undeva in timp ce eram somnambula.O data am vrut să plec doar ca s-a trezit mama si m-a oprit.Cu o seară înainte am visat fantome.Am 13 ani.Cum pot scapa de somnambulism pana nu se ajunge sa plec afara pe strada?

1 răspuns:
| RKBlue a răspuns:

Trebuie sa mergi la medicul de familie care te va trimite la un specialist(nu in somnabulism, ci in diferite lucruri, printre care si acesta laughing )
Iti va prescrie niste pastile si tratamente.