| anonim_4396 a întrebat:

Cam cati bani credeti ca s-ar putea primi daca s-ar vinde pictura asta? (N-am facut-o eu)
http://imgur.com/Av6JgGt

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Depinde de cine îi face recomandarea.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Cam asa-i. Daca o faceam eu era numai buna de dat la cosul de gunoi, dar daca a facut-o unul pe care il chema Cy Twombly s-a vandut cu mai mult de 70 de milioane de dolari la o licitatie de anul trecut.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Evident, nu te pui cu asemenea pictori.
http://www.economist.com/blogs/prospero/2011/07/art-cy-twombly

Zvonurile spun că prima a fost făcută de nepoata lui când învăța să coloreze la 2 ani, dar noi știm adevărul.

| pufulescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-mi vine sa cred! Pai atunci UN SINGUR desen de-al lui H R Giger ar trebui sa coste 700 de milioane...

25 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Nu l-as atarna pe perete. Imi place arta abstracta, dar asta e prea cifrat pentru mine.
Oricum, s-a vandut cu mai putini bani decat fusese estimat, in schimb tabloul lui Ghenie al nostru s-a vandut cu de zece ori suma estimata initial. 1 - 0 pentru Ghenie.

| anonim_4396 explică (pentru Kaℓi):

Conteaza in primul rand suma primita, nu daca s-a primit mai mult sau mai putin decat se estima.
Oricum, ai confundat operele de arta :D
Tu zici de asta, care s-a vandut luna asta cu 36.7 milioane de dolari:
http://imgur.com/UxjVL0x
Ala din link-ul pe care l-am pus eu s-a vandut anul trecut cu 70.5 milioane de dolari.

| Kaℓi a răspuns (pentru anonim_4396):

Recunosc, le-am confundat. Nu stiu cum am putut, sunt atat de diferite! laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu as da maxim 5 lei

| Doub a răspuns:

Dă-mi ficatul tău plus chestia aia şi îţi dau 7 lei.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Interesanta combinatie. De pret nici nu mai zic.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci, facem afacerea? Ştiu că sună tentant.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Normal ca suna tentant, dar numai pentru tine.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Haide măi, ştiu că vrei, undeva înăuntrul fiinţei tale, acolo, adânc.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Undeva înăuntrul fiinţei mele, acolo, adânc vreau sa ramana ficatul meu, pentru ca acolo e locul lui.
Tabloul ala ori ce-o fi chestia aia nu-l am din pacate si chiar daca l-as avea nici n-as baga in seama muritori de rand ca tine care nici macar nu stiu ce aia arta.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Vai, te rog, nu mai spune nimic, mă răneşti aşa tare. Sunt super sensibilă şi cuvintele tale, ahh.
Păi normal că nu ai tabloul ăla, l-am văzut pe un tip când i-a dat foc să se încălzească, nu ştiu, cred că a rămas cenuşa din el. Dar o putem băga într-un borcan, ştii tu, poate o să-i crească valoarea.

| syd a răspuns:

Sold for $70, 530,000 at Sotheby's

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Par a fi gardurile ghimpate ce imprejmuiau Auschwitz-ul.Cred ca poti obtine ceva gologani pe el.

| JetBlueJet a răspuns:

Zici ca-i o tabla mazgalita cu creta.
Cred ca vreo 3 lei. happy
Eu cam atat as da pe ea.Maxim 5 lei.

| BadAngel3 a răspuns:

E numai buna pentru un foc de tabara.

| SatanLovesYou a răspuns:

Ce p lm?
"Pictura"?
Voi nu sunteti sanatosi laughing

| anonim_4396 explică (pentru SatanLovesYou):

Ca pictura, p la ta ar valora mai mult, sunt sigura!

| SatanLovesYou a răspuns (pentru anonim_4396):

Cea inexistenta? Evident ca da! tongue

| Elisabitaaa a răspuns:

Este o capodoperă, aș da și 100.000 euro pe ea rolling on the floor)

| steficelfrumossibun a răspuns:

La arta de azi, multi ar putea zice ori ca e mazgaleala de bebelus si nu ar da mai mult de 5 lei pe ea(pentru rama), alti ca e abstracta si ca prezinta mintea umana in contemplatie sau cine stie ce alte lucruri or mai vedea criticii astia de arta iar in cazul asta mazgaleala din imagine s-ar putea vinde si cu 500 de euro sau mai mult.

| anonim_4396 explică (pentru steficelfrumossibun):

S-a vandut anul trecut cu 70.5 milioane de dolari la o licitatie.

| LEEMINHO1998 a răspuns:

Am mai vazut pictura asta este foarte interesant ca cit timp pictorul este in viata este sarac poate nu toti, da majoritatea lucrarile lor se cumpesc in cel mai potrivit moment dupa moarte cu cit mai multi ani trec cu atit ea devine mai valoroasa pentru ca deja este anticvariat.Multi oameni dau asa bani scumpi pentru ca iubesc lucrurile vechi, apreciate si pentru ca peste citiva ani iar s-o revinda si pretul iarasi creste.Nu frumusetea mereu pune pretul picturii da anii.