| RAY a întrebat:

Când ai plâns ultima oară? Si de ce?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Eu sufar de anxietate iar in ultimul timp pe baza de stres, nervi in fine am avut niste probleme am inceput sa am atacuri de panica.Nu sunt frecvente dar mai apar cum s-a intamplat si duminica.
Stateam cu prietenul meu in pat ne uitam la un film si la un momentdat am atipit, am adormit amandoi iar cand m-am trezit am vrut sa fac ceva de mancare.Cand m-am ridicat sa ma duc sa imi pregatesc ce aveam m-a luat un atac de panica, am simtit ca ma sufoc si am inceput sa plang incontrolabil, adica nu aveam un motiva dar probabil ca m-a luat de la starea aia.M-am agitat prin casa si daca am vazut ca tot nu imi ravin m-am dus la prietenul meu si l-am trezit si m-a linistit.

63 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Când a intrat Capatos in concediu.

| RAY explică (pentru Bondarel99):

O sa faci riduri albinuto

| Drimmero a răspuns:

Chiar nu mai stiu, habar nu am...e posibil dupa un meci pierdut, de nervi si frustrare, dupa o umilinta, ca sa ne intelegem, asta acum ceva ani.

| Freya1 a răspuns:

Duminica,am avut un atac de panica si a fost ceva incontrolabil.

| RAY explică (pentru Freya1):

Pai cum asa?

| RAY explică (pentru Freya1):

Poate ai avut un cosmar naty

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nu ray...Am atacuri de panica si cred ca dezvolt iar o depresie din cauza unor probleme pe care nu le pot rezolva si aia e. Poate vor trece cand le rezolv sau poate nu.

| RAY explică (pentru Freya1):

Multa sanatate

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Multumesc,asemenea...

| slayer09 a răspuns (pentru Freya1):

Te inteleg perfect, am fost si eu in acceasi oala ca si tine, chiar datorita stresului si nervilor corpul meu a suferit dereglari mari astfel incat daca ma sculam din pat ameteam, coloana nu prea mai era in forma, aveam stari de nervozitate incat credeam ca innebunesc, totul se manifesta in mine, in creierul meu, la exterior incercam sa nu ma manifestez sa nu supar pe careva. Aveam si eu atacuri de panica. Acum sunt bine, nu sunt 100% vindecat, dar 90% sunt, inca mai am un pic de luptat, a trecut aproape un an de cand au inceput starile astea, dar usor si cu multa rabdare am reusit. Ceea ce am facut si solutia la toate problemele lumesti este credinta, este Dumnezeu. Si eu eram inainte un om care l-a lasat pe Dumnezeu in urma, ba chiar il huleam uneori cand ma enervam de nu imi iesea nimic. Eram un om fara Dumnezu. Dar de cand au aparut problemele astea si boala asta, am inceput sa imi indrept inima catre El pentru ca nu aveam al ajutor, ajutorul lumesc nu imi era de ajutor pentru ca mai mult ma enerva. Asa ca mi-am pus increderea in El si usor usor am cladit in inima mea increderea in El, cu rugaciuni din inima, cu mersul la biserica si respirand credinta, cu gandul numai la El, usor usor mi-a dar incredere ca pot face fata bolii si ca o sa ma vindec, si asa a si fost, cand imi era greu mai ziceam o rugaciune si imi trecea acea panica. Important e sa ai vointa sa te duci spre El..si daca faci primul pas, El va face 10 pasi spre tine. Am fost si la doctori dar a fost mai mult frectie la picior de lemn. Asa ca increde-te in EL si lasa-L sa intre in inima ta, nu-L huli si nu-L ura si lasa-L sa isi faca locas in inima ta. gandeste-te la El atunci cand te mai apuca vreo panica sau vreo nervozitate. Anxietatea este boala secolului si depresia, asta pentru ca toti cautam ceva ce ne umple golul sufletului: alcool, droguri, tigari, medicamente, etc. dar astea sunt doar temporare. Golul acela din suflet se umple doar cu EL, si crede-ma cand iti zic pentru ca si eu eram un betiv si un curvar. Dar acum nu imi mai trebuie nimic, pentru ca al meu gol e umplut de Dumnezeu. Incearca sa crezi, o sa iti fie destul de greu la inceput, dar nu te lasa batuta, trebuie o lupta. Ce am zis aici e doar un general din viata mea, dar daca vrei sa mergi pe calea asta, iti pot da mai multe detalii despre cum am reusit eu, contacteaza-ma! Iar RAY, daca vezi mesajul asta si l-ai citit pana la sfarsit, atunci stiu ca in adancul sufletului tau se ascunde constiinta ta care se lupta cu tine si ai nevoie de indrumare, asa ca hai sa ne luptam in a crede si a nu crede, sa vedem cine aduce argumente mai bune, stiu ca iti place polemica asta a fi contra big grin, ce zici, te bagi? da-mi un mesaj.

Răspuns utilizator avertizat
| Freya1 a răspuns (pentru sickkkkkk666):

Si el a suferit de atacuri de panica si atunci eu am fost langa el, vorbeam cu el ma suna indiferent unde era macar cateva secunde sa ii treaca si stie cum e.
Mereu ma face sa rad cand am o stare proasta.Nu am vrut sa il trezesc dar simteam ca ma sufoc si ma speriam mai tare.

Răspuns utilizator avertizat
| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Eu sufar de anxietate iar in ultimul timp pe baza de stres, nervi in fine am avut niste probleme am inceput sa am atacuri de panica.Nu sunt frecvente dar mai apar cum s-a intamplat si duminica.
Stateam cu prietenul meu in pat ne uitam la un film si la un momentdat am atipit, am adormit amandoi iar cand m-am trezit am vrut sa fac ceva de mancare.Cand m-am ridicat sa ma duc sa imi pregatesc ce aveam m-a luat un atac de panica, am simtit ca ma sufoc si am inceput sa plang incontrolabil, adica nu aveam un motiva dar probabil ca m-a luat de la starea aia.M-am agitat prin casa si daca am vazut ca tot nu imi ravin m-am dus la prietenul meu si l-am trezit si m-a linistit.

| SilentRain a răspuns:

Recent,am clacat
Dar cand si de ce ai plans Cutiuta?

| RAY explică (pentru SilentRain):

Adica mai inselat si ai plans din cauza asta?

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Iar eviti intrebarile mele?

| RAY explică (pentru SilentRain):

Exact ca si zoeyyy

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Aaaa 'deci nu vei admiti ca ai bocit

| RAY explică (pentru SilentRain):

Da, si zoeyyy a spus, eu admit ca da, ea ca inca nu a inalnit pe unu cu ochii verzi eu ca inca nu am intalnit pe una macar sa aiba ceva feminim intre picioare

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Pf,uneori ma mir cum de ma cunoști atat de bine.
Ai si ochi verzi cumva?laughing

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Sa inteleg ca ai avut o intalnire cu un gay, ce sa zic saracu de tine, mai incearca si la alea 50+

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Sansa sa am era de 50%, mama are albastri, e cam acelasi gena dar tata are caprui, gena dominanta

| RAY explică (pentru SilentRain):

Nu ma am visat ceva si m-am trezit ca plangeam, nu ma atrage sexul masculin

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Pe bune asta e tot?
Si ce ai visat, de ti-au transpirat ochii

| RAY explică (pentru SilentRain):

O anumita frica

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Stai linistit ca nu apuci sa te insori, terorizatule -de- femei
Nici cand aveam cosmare nu am plans tongue

| RAY explică (pentru SilentRain):

Ma nu era cosmar, eu nu visez fantome

| RAY explică (pentru SilentRain):

Daca ti ar muri parinti ai plange?

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Buna intrebare, sunt fix intr-o situatie de genul in viata reala
Da, poate nu pe moment, dar cu siguranta asi plange

| RAY explică (pentru SilentRain):

Vezi,pacat

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Ce pacat? o_O
Bai muiere iar esti beata?

| RAY explică (pentru SilentRain):

Am baut doar coca cola sunt la dieta, numai beau

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Poate iar te plangi ca nu iti mai incape rochita pe tine, las-o mai moale cu coca cola, nu e sanatoasa

| RAY explică (pentru SilentRain):

Dar nu vreau sa dorm ca te visez si apoi iar plang la trezire

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Pe tine te afecteaza grav Coca cola, nu mai bea ca la tine are efect de alcool metilic

| J0B0MAT a răspuns:

Zilele astea. Pentru că I'm not strong enough.

| GoldenZenith a răspuns:

Ieri.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Pai de ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

sad

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Genetica asta, ce sa faci

| Dalmore a răspuns:

In seara asta. Pentru ca am luat o decizie care m-a afectat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Săptămâna asta.Visam ceva.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ce chestie, si eu am patit asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ieri. Din cauza ca mama nu e deloc de acord cu mine si îi place sa ma umilească in public sad

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Aiurea asa ceva, asta chiar poate determina depresia

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Adică? Scuze nu am înțeles prea bine ceea ce ai vrut sa spui?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Mama nu e deloc de acord cu mine si îi place sa ma umilească in public =nu e sanatos dezvoltari tale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum 3 ani si ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai stiu sigur. De obicei plang când consum alcool. Se aduna si atunci ma descarc.

| PumpkinDoll a răspuns:

Acum vreo 20 de minute era sa plang de la nervi ca nu gaseam o briketa in toata casa sa-mi aprind tagara

| RAY explică (pentru PumpkinDoll):

Offfffff man, daca stiam isi trimiteam o butelie cu gaz

| wpetterssone a răspuns:

Nu știu dacă stresul poate produce plânsul pentru că sunt stresat cu serviciul, dar nu îmi produce plânsul.
Sincer, nu îmi aduc aminte când am plâns ultima dată.

| eckblume a răspuns:

Acum ceva timp dupa ce am analizat situatia politica a Romaniei. Ca elev/student inveti sa primesti note bune(ca asa iei bacul si esti vazut bine), iar politicienii (majoritatea) sunt analfabeti cu diplome.
Dintr-o tara frumoasa cu domnitori mareti, avem un prim-ministru incapabil.

| IIIshaneIII a răspuns:

Acum multi ani cand eram puradel nu imi amintesc, nu pot sa plang si daca as vrea

| RAY explică (pentru IIIshaneIII):

Serios

| IIIshaneIII a răspuns (pentru RAY):

Da,adica am momente in care imi vine sa plang datorita esecurilor dar pur si simplu nu pot, beau o bere ascult ceva muzica chill si merg mai departe

| RAY explică (pentru IIIshaneIII):

Nu e bine man, nu te poti descarca emotional

| AlexDarius3 a răspuns:

Parca la 11 ani cand fugeam dupa o minge si am cazut pe pietre si dupa trebuia sa imi puna mama spirt pe rani. Inca ma doare cand ma gandesc.

| deadhoe a răspuns:

Azi. Plang aproape in fiecare zi

| Savas10 a răspuns:

In seara asta, de emotie.

| SwedishMeatball a răspuns:

Saptamana trecuta. Pentru ca ma simteam trist.

| catalan501 a răspuns:

Mam trezit dimineata si am realizat ca n-am cafea si am inceput sa plang :C