| anonim_4396 a întrebat:

Când credeți că se va termina pandemia și cum credeți că vor fi lucrurile în viitor?

23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant prieten cu virusul, el nu ma suporta pentru ca m.am certat cu femeile laughing Fuge de mine ca un soarece speriat de pisica

| Lucian4 a răspuns:

Cert, este pe viitor chinezi is vor continua sa-si fiarba liliacul si animalele salbatice. Dar romanii peste 40 de ani vor fi la fel. Nu vor invati nimic din asta. Nici dupa comunism nu a invatat (dovada ca inca cer ajutor de la stat in continuare), nici dupa colectiv (dovada ca primarul de atunci a iesit din nou in sectorul 4)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e foarte ucigas. E suficient sa iti vezi mama, tata sau bunicii cu un tub in gat si ai sa vii singurel sa iti modifici raspunsul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când credeți că se va termina pandemia
După apariția vaccinului, care se va întâmpla în 2021.
În viitor lucrurile nu vor fi ca acum.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Presupun ca totul o sa revina la normal la anul. Sau cel putin asa sper sad

Răspuns utilizator avertizat
| untu a răspuns:

Nimeni nu stie cand se va termina pandemia! Numai bunul Dumnezeu stie cum ne vom salva numai prin rugaciuni si pocainta, prin prezenta la Sfanta Liturghie in fiecare dumnica, doar asa ne vom putea linisti si ne vom obisnui asa cu pandemia!

| CleanHeart a răspuns:

Habar n.am
Sper sa fie bine
Tin pumnii la planeta laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar nu știu ce să spun, mă gândesc doar la oamenii care înainte de Cele Două Războaie Mondiale credeau că după câteva luni se gată totul. Și treburile au însemnat de fapt 4 și 6 ani de război.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cica la primavara vor cumpara vaccinul. Pana atunci restrictii.

| troleibuz a răspuns:

Intr-un an. Vor fi urate.

| Balalau95 a răspuns:

Cel mai devreme, la vara
ca sa se termine pandemia nu trebuie numai sa aiba vaccin testat, dar trebuie sa il si produca in masa, SI sa vaccineze cel putin 80% din populatie, ori inca nici nu exista vaccin testat

in viitor lucrurile vor fi la fel de imbecile ca si acum, auzi, unii tot NU cred ca exista virus, si bagam ceva relaxare si vine valul doi de infectare in momentul asta maret, de 10 ori mai rau ca primul val (si va fi si mai rau)

| nigelb a răspuns:

Pana va exista vaccinuri si medicamente potrivite impotriva virusului

| 21VibeXx a răspuns (pentru nigelb):

Poți sa îți bagi în fund vaccinurile ca nu sunt de folos cea mai ușoară vaiaranta e sa te auto-imunizezi. Ca pe suedezi i-a lăsat fără masca și unii dacă au avut au avut alți nu dar în mare parte s-au imunizat

| mariaapopei2002r a răspuns:

Cu siguranta lucrurile nu vor mai fi la fel. Iar cu pandemia...eu zic sa incepem sa ne obisnuim

| Drimmero a răspuns (pentru mariaapopei2002r):

Cum sa nu fie? Vorbiti de parca planeta nu a mai trecut peste alte pandemii, razboaie, extinctii si totusi omenirea a rezistat peste toate, isi va reveni totul la fel ca la inceputul pandemiei, corpul nostru are o capacitate de adaptare fabuloasa...se adapteaza la foarte multe conditii unde limitele nu ii sunt depasite, nu mai dramatizati atat si nu va mai plangeti ca nu e capat de drum, lumea merge inainte.

| troleibuz a răspuns (pentru Drimmero):

Au mai fost pandemii. Dar niciuna care sa aiba efecte atat de dezavastatoare asupra economiei.

| Drimmero a răspuns (pentru troleibuz):

O falsa impresie, au fost pandemii mai nasoale pentru sanatate, dar pe atunci nu existau economii de piata, nu era omenirea atat de dezvoltata incat sa aiba ca referinta pierderile economice, daca se inregistrau si pe vremea ciumei pierderile economice erau probabil de cel putin 2 ori mai mari decat cele facute de covid. Pe vremea ciumei oamenii lucrau pe nasturi...

| Mosotti a răspuns (pentru Drimmero):

Nu se adapteaza asa repede, pana se adapteaza murim cu zile! Planeta a mai trecut prin pandemii, insa totusi rulajul de persoane nu era asa mare ca acum cand fiecare calatoreste unde vrea cu avionul si altele. Dar va trece pentru ca se va scoate vaccinul. Sa vedem.

| Anca1026 a răspuns:

Niciodata. Tot mai rău

| Laviniaaaaaaaaa1996 a răspuns:

Niciodată nu va mai fi ce a fost, asta îi clar!
Și mie pandemia asta mi se pare o prostie mare, nu zic ca nu este nici-un virus. Este, însă nu este atât de grav precum vor să pară ei. Au reușit să bage frică în noi și credem tot ce se spune despre acest virus!

| suntserios a răspuns (pentru Laviniaaaaaaaaa1996):

Si cum ar fi mai bine. Sa nu se fie frica si sa ajungem cu miile la ATI. Ma rog. Nu la ATI. Ci sufocandu ne in fata spitalului rugandu ne sa mai moara unu sa prinden si noi un tub.

| Laviniaaaaaaaaa1996 a răspuns (pentru suntserios):

Ok,ca sa iti spun drept. Tin sa cred ca la inceputul acestei pandemii,am avut simptome similare acestui covid. Mi-am pierdut gustul si mirosul,ceea ce este foarte grav. Niciodată până acum eu nu am mai pățit asa ceva. De aceea tin sa cred ca a fost covid... Nu m-am panicat deloc,am luat acasă vitamina C si paractamol. Si mi-am facut si o infuzie cu apa si sare,pe care am inhalat-o.
După o zi mi-a trecut! Nu am dat la nimeni absolut nimic,nici la soț nici la soacră,nici la părinții mei.
De aceea nu va mai panicati atât când aveți simptome. Tratati-va si acasă, ca se poate in caz ca nu este vorba de afecțiuni mai grave pe lângă acest covid.
Eu mai degrabă, mai bine ma tratez acasă de cât sa ajung din spital mai rau, ce sa zic in momentul de față imi este frica de spital.
Cunosc cazuri care s-au întors mai rau decât au plecat!
Asta este parerea mea, si o susțin până la capăt!