| Catalin_Andrei_1997 a întrebat:

Cand trimit un colt prin posta destinatarul imi afla adresa si numele?

Răspuns Câştigător
| TheSmith a răspuns:

Daca esti pus pe tepe, nu te risca pentru cativa lei.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Bineinteles ca afla

| William a răspuns:

Nu. Afla doar cum te cheama si unde stai.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poți trimite produsul, atât prin poștă, cât și prin șoferul unui autocar, dar trebuie să anunți destinatarul, pentru a se prezenta să și-l ridice. E de ajuns să-l informezi în ziua respectivă, adică să cunoască ora, stația și numărul de înmatriculare al autocarului.
Șoferul îți va spune cu aproximație ora când va ajunge in orașul respectiv.
E singura modalitate de a-i trimite produsul, fara numele si adresa ta.

Prin Poșta Română... e altfel. Acolo sunt înregistrate toate datele...

Apropo, revino asupra postării și rectifică cuvântul greșit! "colt"→colet

| PedoBarbie a răspuns:

Când pui colet nu ''colt'' la poştă trebuie să dai numele şi adresa ta. Şi da, află pentru că scrie pe colet.

| TheSmith a răspuns:

Da afla. La posta nu iti ia coletul daca nu scrii numele si adresa(la expeditor), in caz de neridicare a coletului, se face retur la adresa si numele indicat(la expeditor)