| KlaudyaAddha a întrebat:

Care a fost cea mai amuzanta sau penibila intamplare din viata voastra?

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Când un om a venit la mine la uşă ( era deschisă) şi eu eram în bucătărie, se descalţă, se aşează pe canapea şi spune aici e casa lui. Îl scot afară începe să urle că e casa lui... Nu-l văzusem în viaţa mea. Era cam beat. Morală : închideţi uşa de la intrare, dacă nu vreţi să aveţi surprize.

3 răspunsuri:
| madalinaaa89 a răspuns:

Doamne, nu cred ca o sa uit vreodata momentul astalaughing
eram intr-un ratb cu prietenii si mergeam in parc... ei bine, pana in parc aveam foarte mult de mers cu acel ratb asa ca am inceput sa vb despre tot felul de prostiilaughing
si razand noi cu asa o pofta, la un moment dat, un amic ne intreaba:ma, dar voi aveti bilet/abonament?
noi, bineinteles, nu aveam asa ca am inceput sa criticam controloriii:''lasa ma, ce poate sa-mi faca? sa ma bage-n puscarie? da-i incolo ca oricum sunt niste incapabili (si jignirile la adresa lor au continuat)''
bun...acum mai aveam o statie si coboram. Dar supriza:in timp ce ne pregateam sa iesim, de pe scaunul din spatele nostru se ridica 2 tipe care vin la noi:''biletul va rog!''...va dati seama ca in momentul ala am inghetatlaughing) mai ales ca ele au stat in spatele nostru aproape tot drumul si au auzit ce am spuslaughing
evident ca ne-a dat amenda, iar acum ne facem si abonamentlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-am amintit ieri o intamplare mai amuzanta: Aveam vreo 10 ani si priveam pe Cartoon la Titanii(episod nou). Nici nu apuca sa inceapa bine, ca se ia semnalul la antena(digi). Ma pun pe plans si incep sa ma matai prin casa:"vreau cartoon, vreau cartoon". Tatal meu tocmai isi bea cafeaua si ma aude. Dupa cateva minute, imi aduce un carton si fiind prea suparata, nu-mi dau seama ce-i cu el si-l intreb. El imi raspunde serios: "Nu zisasi ca vrei carton, uite, ti-l adusai pe tava, fii multumita!". laughing Faza aceasta m-a scos din acea starelaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveam un var mic si se juca cu o sula de dat gauri.Nu e nimic vulgar pentru ca asa se cheama scula respectiva folosita in diverse domenii. I-am luat-o de frica sa nu se intepe cu ea. A plins ce a plins dupa care a plecat acasa. A doua zi fiind sarbatoare s-a adunat multa lume la sosea cum era inainte la tara.Vine si micutul var de vreo 4 anisori si cind a dat cu ochii de mine plingea si tipa cit il tinea cureaua; Da-mi sulicaaa, da-mi sulicaaa...Imi venea sa intru in pamint de rusine pentru ca nu mai stiam unde era si el a continuat vreo ora.