| AdrianaBacescu a întrebat:

Care a fost primul tau crush (actori, cantareti)?

25 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu am avut un crush in sensul pe care-l reprezinta acest englezism
Insa in trecut am simpatizat si mi-au placut daca ne raportam strict la aspectul fizic : JLO, Mila Kunis, Jessica Alba sau Milla Jovovich
Toate cele de mai sus cand eram ceva mai tinerewinking

| wildthing a răspuns (pentru Simpatic):

E surprinzator cat de diferiti suntem de multe ori noi barbatii arunci cand vine vorba de femei. De exemplu, din cele mentionate de tine, singura care chiar imi place e Mila Kunis...nu zic ca pe restul le consider urate, dar nici nu ma impresioneaza. happy

| Simpatic a răspuns (pentru wildthing):

Am inteles! vin cu un mic edit aici

este normal ca majoritatea sa avem anumite gusturi vis-a-vis de femei, caci suntem unici ca si indivizi, chiar barbati

imi place sa dau exemplu mereu dintre brandurile de masini, toti suntem barbati dar nu la toti ne place bmw sau audi si eventual diesel NU? eu aleg lexus benzina,altii dacia logan, altii Porsche, fiecare are preferintele sale in functie de venituri si mai ales de placerea personala,cum am zis tine de preferinte!
Nu putem sa alegem toti la fel si nici nu cred ca ar fi bine sa avem cu totii preferinte IDENTICE!
Mie nu-mi plac tunatele si femeile de plastic, operatele exagerat, altii iubesc fix ceea ce mie nu-mi place! fiecare are alta viziune!
apropo este aici o limitata de joasa speta caci nu o pot numi altfel! care imi dadea rating "nefolositor" la toate raspunsurile pentru ca am zis odata aici pe TPU ca nu este ok ca femeie sa te tunezi exagerat si sa iti pui si "bot de rata", iar domnisoara miruna a considerat ca trebuie sa fiu pedepsit! ok! i-am dat ignore acestei limitate, dar dupa o perioada am zis sa o scot de la igonore am zis eu ca am fost usor prea aspru,ce sa vezi limitata nu doar ca mi-a respins cererea prin care o scoteam de la ignore, dar mi-a dat ea ignore la randul ei laughing DECI E PLIN TPU DE LIMITATI si LIMITATE de cea mai joasa speta!

Referitor la numele de actrite pe care le-am scris mai sus:
acestea mi-au venit in minte acum, sunt sigur ca exista alte si alte actrite mult mai frumoase care mi-au placut candva, printre cele mai frumoase le consider de exemplu pe Sophia Loren sau Brigitte Bardot, sa vezi cum aratau la 25-30 de aniwinking

Din lista aceea Mila Kunis mi se pare chiar cea mai uratica, dar are alte chestii care imi plac, este minunata din multe puncte de vedere, are ceva a parte, are un ten ciudat si diferit, desi este ucrainianca!

Am mentionat toate cand erau tinere, acum unele au +50 (din cele din primul meu coment) varsta isi spune cuvantul la toti oamenii cand e vorba de aspect, ici colo cu cateva exceptii

| wildthing a răspuns (pentru Simpatic):

Fratioare, ce sunt? O "ea"? Cum ai ajuns la concluzia asta? laughing
Sigur ca vorbim despre ele "in their prime". happy
Brigitte Bardot e frumoasa, dar Sophia Loren nu mi-a placut niciodata...mi se pare nasoasa. happy In schimb, "rivalei" ei, Claudia Cardinale, i-as fi baut apa din pasarica. laughing
Sigur ca exista si altele dupa care am salivat de-a lungul timpului si asa pe fuga, imi vin in minte Michelle Pfeiffer, Agnetha Faltskog, Nicole Kidman, Catherine Zeta-Jones, Kim Basinger sau Michelle Monaghan. happy

| Simpatic a răspuns (pentru wildthing):

Sorry, am editat mai sus, ai sa vezi mesajul in forma corecta! da am inteles esti un el, am scris pe repede inainte
se va modifica in curand mesajul!

| wildthing a răspuns (pentru Simpatic):

Nu esti singurul caruia nu-i plac tunatele. Eu sunt absolut socat de faptul ca a luat o asemenea amploare fenomenul buzelor injectate. Nu le suport, mi se par absolut oribile. Nu inteleg de ce cred ele ca sunt frumoase cu buzele alea tuguiate, cand de fapt sunt horror.

| Simpatic a răspuns (pentru wildthing):

Ai vazut!
fii atent sa nu te spameze cu dislike si pe tine domnisoara de care am zis mai sus

noi sa fim sanatosi

apreciez oricand o femeie naturala, dar acum sa o spunem pe aceea dreapta natural sa nu se confunde cu cele care au ales sa traiasca in natura sau in rulota, activistele si iubitoarele obsesiv de MEDIU, care aleg sa nu se spele sau sa-si epileze parul de pe picioare sau maine
Eu prin "natural " ma refer la cele ne-operate si cele care nu isi fac artificii de genul acid in buze, silicon in fundwinking

| Simpatic a răspuns (pentru wildthing):

Sunt de acord! dar sa stii ca sophia loren este considerata de multi mai sus decat frumoasele doamne de care ai zis adica Claudia Cardinale si Brigitte Bardot! Sophia Loren are ceva aparte ai vazut cat de dotata este naturalwinking si chipul ala dragut foc

cat despre cele mai noi, da Michelle Pfeiffer si Kim Basinger aratau bine rau
Nicole Kidman mi-a parut superba doar in filmul cult > Eyes Wide Shut

vezi niciuna nu trebuie sa fie neaparat frumoasa ca sa iti placa, frumoasa asa cum defineste lumea in general frumosul
poti vedea pe strada o femeie care in poze arata decent sa iti para superba, prin gesturi, prin silueta, prin grimase!
s-a intamplat sa imi placa mult de anumite femei care nu le consider frumoase doar prin cum se comporta sau ce "mimica" au
de acolo si zicala "nu e frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie"

| wildthing a răspuns (pentru Simpatic):

Sunt 100% de acord cu tine. Imi plac femeile naturale in sensul ca nu si-au facut modificari, dar a nu se epila mi se pare o dovada de primitivism. Din fericire, parca la noi inca n-a patruns inca moda alora care stau cu mararul pe picioare sau cu padurea spanzuratilor la subrat, pentru ca ele vor sa fie "naturale". happy Ale noastre inca nu sunt atat de "progresiste". laughing

| wildthing a răspuns (pentru Simpatic):

Stiam ca Sophia Loren e considerata un simbol de frumusete, dar mie nu imi place. Tocmai chipul ei nu imi place, iar daca nu imi place chipul, pentru mine alte "dotari" nu mai conteaza.
Nicole Kidman mi s-a parut "breathtaking" in "Days of Thunder".
Apropo de "e frumos ce-mi place mie", uite una despre care mi-am adus acum aminte...Andie MacDowell nu e neaparat in topurile de frumusete si totusi eu ma topesc dupa ea. Cand am vazut-o de exemplu in Ziua Cartitei, imi venea s-o mananc, parea ca-i facuta din miere. happy

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Primul meu crush a fost Harrison Ford.

| SilentRain a răspuns:

Un mucos cu ochii albaștri, era sărac de meserie

| Lukasssz a răspuns:

Trish Stratus din WWE

| wildthing a răspuns:

Hmm, cred ca Oana Sarbu...desi eram un mic copilas cand a facut ea Liceenii, tin minte ca aveam fantezii erotice cu ea. happy
Dar nu prea i-am fost fidel, pentru ca a aparut Tiffany Amber Thiessen si apoi am parasit-o si pe ea pentru Natalia Oreiro. laughing

| StoicAnalysis a răspuns:

Inna

| mODIN a răspuns:

Gwen Stefani

| Lupică27 a răspuns (pentru mODIN):

Nu-mi place.

| mODIN a răspuns (pentru Lupică27):

Oare cine...

| Lupică27 a răspuns (pentru mODIN):

Nu inteleg ce ai vrut sa zici.

| mODIN a răspuns (pentru Lupică27):

Oare cine te-a intrebat? laughing)

| Lupică27 a răspuns (pentru mODIN):

Ce rau esti m-ai facut sa plang!

| Lupică27 a răspuns:

Femeia care matura scara de bloc, avea un stil sexy de a da cu matura.

| blairelovesmusic a răspuns:

Primul meu crush care e celebru a fost si inca mai este Kurt Cobain. E faimosul rockstar din trupa rock Nirvana, o trupa care s-a destramat in anul 1994 din cauza mortii acestui cantaret.

| vasileparnaie a răspuns:

Lil nas x

| NataLee a răspuns:

Emma Watson și Selena Gomez