nony
| nony a întrebat:

Care considerati ca este ¨ Sacrificiul Suprem¨?

Răspuns Câştigător
| unbaiat a răspuns:

Eu inclin sa cred ca un mare sacrificiu, nu stiu daca the big one este sa traiesti pentru cineva nu sa mori pentru el...

13 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Sacrificiul suprem? Moartea pentru cineva. Viata e nepretzuita.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pai cel mai mare sacrificiu ar fi sa iti dai viata pentru o anumita persoana happyEste cel mai mare sacrificiu.big grin
Viata e importanta.winking

| elena a răspuns:

In ziua de astazi pentru mine, pentru umilul din acesta tara, care ma uit in fiecare zi in portofel, dar degeaba, sacrificiul suprem este sa supravetuiesc si sa-mi ajut familia si pe cei dragi sa poata si ei sa supravetuiasca. in rest cum o duc ceilalti nu ma intereseaza, asa cum nici pe ei nu-i intereseaza persoana mea.
Ce cuvinte mari "Sacrificul suprem"...

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Cel mai mare sacrificiu?
Sa nu faci nici un sacrificiu.

| Mya a răspuns:

As face orice pentru familia mea, dar...nu cred ca l-as numi sacrificiu"suprem" fiindca iubirea pentru ei este mai puternica decat iubirea de sine si nu o pot vedea asa! As putea merge chiar pana la a renunta la viata mea in favoare lor, dar hai sa nu dramatizam prea mult!hee hee

| mircea a răspuns:

Sa accepti sa-ti ajuti aproapele fara sa te gandesti la tine. Dar, ce motive ai s-o faci?

| Jonsdottir a răspuns:

Scarificiul suprem pentru mine inseamna sa mai traiesc mult in tara asta si sa ma uit in fiecare zi in portofel...

| cîrne a răspuns:

Atunci cand renunti la persoana iubita, desi o iubesti cu toata fiinta ta, desi stii ca intreaga ta viata depinde de ea, pentru ca tu simti ca ar putea fi mai fericita alaturi de altcineva

| alma a răspuns:

Sa mori pentru ca cineva sa traeasca.Pa

| dyav0litza a răspuns:

Sa te sinucizi pentru persoana iubita.It's over now

| steff a răspuns:

Sa-ti vinzi shufletul sh inima pe un pret de nimic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iti astepti prietena daca este virgina... vreo cativa anibig grin:*

| sunshinee_5694 a răspuns:

Unul dintre sacrificile pe care le-am putea face in viata asta in care sa zambesti e ca si cum ai da toti banii din buzunar, ar fi acelea de a ierta mai des, de a intelege sensul vietii si de a iubi neconditionat.
Parerea mea!