| FlyingSoul a întrebat:

Am o problema de discutat cu voi in materie de dragoste. Care considerati a fi sacrificiul superem intr-o reletie, sau intr-o aventura?

Răspuns Câştigător
| Eunyce a răspuns:

Intr-o relatie adevarata, niciun sacrificiu nu este prea mare sau suprem.
Nu stiu cum sa iti spun, dar cand iubesti si faci ceva pentru iubitul tau/iubita ta, nu pot numi acel ceva sacrificiu, oricat de greu, imposibil si irational ar parea altora. E ceva ce simti ca trebuie sa faci. Si acest sentiment se numeste iubire.

Atat am avut de spus.

P.S. "Ne-am nascut pentru a iubi, nu uri!"

| FlyingSoul explică (pentru Eunyce):

Eunyce ai el mai bun raspuns. Meriti funda si cea mai mare recunostinta a mea daca ce ai scrs a fost din suflet si nu de ochii lumii.

5 răspunsuri:
| SakonSIUkon a răspuns:

Sacrificiul suprem este sa uiti de dragostea fata de Dumnezeu care trebuie sa fie pe primul plan si dupa aia iubesti o EVA.

| Norvegianul a răspuns:

Renuntarea la propriul orgoliu.

| Mell1321 a răspuns:

Intr-o relatie te sacrifici sa fie toate bine, sa nu te certi si alea alea. Intr-o aventura e chill, relax facem sex si pa!winking eu prefer aventura laughing e mai ok. asta daca stii sa iti controlezi sentimentelebig grin, nu recomand celor care nu stiu.

| FlyingSoul explică (pentru Mell1321):

Stii Mell(ania)? Eu nu caut sa ma gandesc la ceva pe viu; ceva de poveste; de curand am trimis una la un concurs si punctul culminant al acesteia consta intr-un asemenea sacrificiu. Vreau sa vad daca cineva nascoceste un sacrificiu mai mare ca cel nascocit de mine. Sa ma isnspire putin. Dar multumesc pentru raspuns.