| ruddy a întrebat:

Care dinte uriasi in comert(Auchan,Mega, Lidl etc) vi se par cei mai ok din punct de vedere calitate pret?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Auchan=nota 10, sunt numarul 1, imi scanez singur produsele, verific pretul, platesc singur =foarte modern, mega fake -banane stricate la 3, 5 ron vs 2, 5 ron noi la lidl, lidl nu-mi place pentru ca preturile sunt puse total aiurea, nu pune pretul sub produs sa te pacaleasca,nu e nimic German acolo, in Germania nu exista asa ceva, nici la Auchan, profi super hoti, e acolo o hoata ma fura mereu, preturi expirate, te fura la rest, hotia e peste tot, toti vor sa fure

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice in afara de lidl

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Deci calitate-pret, cred ca Auchan si Lidl. Ii situez undeva la egal. Poate Auchan mai mult. Asta din ce am cumparat eu.

| Celcestietot a răspuns:

Nu ai cum să compari un hipermarket, cu restul care sunt supermarket-uri. Un hipermarket întotdeauna îți va oferi mai multe, de aceea alegerea mea va fi Auchan. Eu daca am salariul mare, mi se poate părea ok orice loc de unde îmi pot procura alimente, produse ca să fiu mai scurt, pe când un om la polul opus va face alta alegere. Nu întotdeauna și ce este la un preț redus, este și calitativ, asta-i doar o eroare generală. Dându-ți un exemplu ca să îți fac o mică idee despre ce vreau sa îți transmit, un vin scump va fi întotdeauna mai bun ca unul ieftin, este și înțeles de la sine de ce.

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Mai ieftin ca la auchean nu gasesti, si daca ai multi bani trebuie sa economisesti, germani sunt cei mai economici de asta sunt motorul europei

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Am dat 16 ron pe un kg de mere la lidl, pretul de jos era pentru alt produs si cel dea deasupra alt fel de mere, cand le am spus cica nu le pasa, inca ceva in vocabularul romnilor nu exista imi cer scuze sau multumesc

| Michaeel a răspuns:

Lidl.

| tup3u a răspuns:

Lidl e cel mai ieftin dar nu și cel mai bun, Auchanul e cel mai bun dar nu e chiar așa de ieftin, eu pe undeva pe la mijloc văd Carrefour-urile mari, doar că majoritatea se află la ieșirile din orașe și pentru mulți e cam dificil de ajuns.