| eugenl a întrebat:

Care dintre voi lucrati ca freelancer, in design 3D si cat ati castigat pana acum?
Ce parere aveti despre un incepator, sa inceapa sa lucreze in modelare 3D ca freelancer? De ce are nevoie si cu ce sa inceapa?

Răspuns Câştigător
| CorontzGurGurul a răspuns:

Salut. In primul rand ai nevoie de un portofoliu impresionant. Iti faci cont pe site-urile de freelance si licitezi pentru anumite proiecte. Daca ai portofoliu impresionant, timp de lucru cat mai scurt, si timp de render decent vei primi si de lucru. Nu stiu cat se castiga pe design 3d pentru ca nu am prins nici o lucrare. Iti calculezi timpul de lucru si taxarea se face la ora. Vizualizeaza profilele si portofoliile altor designeri 3d, si atunci poti sa-ti faci o idee cam care ar fi tariful tau. Bafta