| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti despre teoria Intelligent Design?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Dorugar a răspuns:

Am parerea ca asa ceva nu exista decat in cartile SF.
Tu ai vreo dovada ca asa ceva ar exista?
Te intreb pentru ca legile fizicii astrofizicii, chimiei, si a stiintelor naturii fac posibila prin natura lor aparitia si dezvoltarea vietii.

| AvalohAlyn explică (pentru Dorugar):

Cauta i vezi ca aceasta teorie este facuta chiar de unii oameni de stiinta, dar tu continua si abereaza cu cheile iadului si uns neuns.

| Dorugar a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Faptul ca aceasta teorie este conceputa de oamenii de stiinta (de ex. masoni) asta nici pe departe nu inseamna ca este ceva real ci doar o teorie SF.
Pe cand "aberatiile" din Biblie NU imi apartin mie ci celor care au scris acolo ca Isus Christos este Seful IADULUI, sau cand si in ce functie a fost UNS sau NU, inseamna ca eu doar citez din Biblie, adica lucrez cu materialul clientului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Intelligent Design"... sunt multe variante. La care anume te referi? Ce intelegi prin ID?

"Ce parere aveti"... ca ID e varza.

Dar oare pe tine chiar te intereseaza parerile altora sau vrei doar sa intalnesti persoane care sa spuna ce vrei sa auzi?