| gloria7 a întrebat:

Care e cea mai buna metoda de epilare si de ce?

3 răspunsuri:
| deea89 a răspuns:

Eu folosesc aparatul de epilare.Parerea mea...este bun.Imi creste parul mai greu si n u trebuie sa ma fac la 1-2 zile, daca m`as face cu bigul.Am vrut mereu sa incerc cu ceara ca tot asa am auzit ca este buna metoda asta si nu doare la fel de tare, cum te`ar durea cu aparatul.Din pacate n`am apucat sa folosesc ceara sad succes :*

| Karinakari99 a răspuns:

Cred ca epilatorul pentru ca nu doare ca la lama de rastongue

| Nicole a răspuns:

Salut.
Dupa parerea mea ''Epilarea persiana'' sau asa zisa epilarea cu zahar pe care o poti face si acasa.
-jumate de lamie stoarsa
-10 linguri de zahar
-1 lingura de apa
fierbi pina obtine o culoare de caramela, lasi putin sa se raceasca si te epilezi, firele cresc in cca 10 zile.
Pupici.