| Dilaa98 a întrebat:

Care este cea mai eficienta metoda de epilare, care duraza cel mai mult?

11 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Laser dureaza mai mult. Electroliza e permanent. Iti recomand odata si-odata o epilare cu Electroliza, chiar daca e cam costisitoare, e dovedit ca nu-ti va mai creste vreodata par in zona in care alegi sa te epilezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epilarea cu laser, in timp firele de par se raresc. Ok si aparatul de epilare si ceara sunt doua metode eficiente dar depinde si de cat de performant e aparatul ala si in cazul epilarii cu ceara conteaza mult si experienta cosmeticienei.

| Dilaa98 explică (pentru anonim_4396):

Dar daca e sa vorbim despre epilatul manual, facut acasa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dilaa98):

Experienta conteaza mult la ceara si daca nu ai tendinte de masochista nu cred ca ti-ar fi usor sa te epilezi cu ceara singura, dar experienta capeti in timp. Daca vrei sa o incerci acasa mai degraba incearca toamna/iarna cand nu-ti expui picioarele asa mult in public si roaga pe cineva care s-a mai epilat singura cu ceara la inceput.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea cu epilatorul, ceară tradițională, ceară roll-on

| lBroken69 a răspuns:

Cel mai rapid e cu cremă depilatoare acasă, sau depilatorul.Cel mai mult durează cu ceară din câte ştiu.

| Dilaa98 explică (pentru lBroken69):

Vreau sa zic, care dureaza cel mai mult pana la aparitia firelor de par

| lBroken69 a răspuns (pentru Dilaa98):

A,presupun că cea cu cremă depilatoare.Pentru că la lamă creşte mai repede după.

| Andreea90000 a răspuns:

Cea mai eficientă zic eu că este cea cu ceară, deși doare puțin.Cât despre timp, durează puțin cam mult...

| Dilaa98 explică (pentru Andreea90000):

Zic,care dureaza cel mai mult pana la aparitia firelor de par.

| Andreea90000 a răspuns (pentru Dilaa98):

Cea cu ceară.