| XinaXin a întrebat:

Care e diferența dintre Austria și Australia?

15 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Austria e o țară în Europa. Australia e reședința lui Vio.

| Violleta2022 a răspuns:

Austria este o tarisoara mica in Europa.
Australia este un continent pe harta lumii.

| sierra1 a răspuns:

In mod evident: sufixele ~ia~ respectiv ~alia~

| dullcat a răspuns:

O informatie asa de simpla o poti cauta si pe google.

| LoveSleep a răspuns (pentru dullcat):

Deci nu stii?

| LoveSleep a răspuns (pentru dullcat):

In Austria traiesc Austrieni si in Australia traiesc Australieci.

| Simpatic a răspuns:

In afara de nume este evident ca exista si alte diferente, mai ales ca si asezare gegrafica de exemplu si nu numai
insa poti afla lucruri cautand pe wikipedia de exemplu

https://ro.wikipedia.org/wiki/Austria

https://ro.wikipedia.org/wiki/Australia

| VoidEternal a răspuns:

O știți pe aia cu un prost arunca o piatra într-un lac și 10 deștepți nu pot sa o scoată?

| LordCristobal a răspuns:

Austria e o tara europeana a carei locuitori vorbesc limba germana.
Australia este si continent dar si tara in acealasi timp.Este o tara localizata in extremitatea sud estica a globului si locuitorii ei vorbesc limba engleza.In trecut a fost o colonie britanica fondata de puscariasi dar astazi este unul dintre cele mai civilizate state din lume.

| Standt a răspuns:

Glumesti?

| EestiSodalane a răspuns:

Austria e o țară germanică în Europa.
Australia e o țară anglofonă în regiunea Oceaniei, în emisfera sudică.

| ILoveBlackCats a răspuns:

Austria e o tara din Europa, iar Australia este atat un continent, cat si o tara situat/a in emisfera sudica a Pământului.

| Standt a răspuns (pentru ILoveBlackCats):

Tara, continent si insula!

| RomaniaMade a răspuns (pentru ILoveBlackCats):

Javra jigodie

Întrebări recente