| rebeca a întrebat:

Care este acel moment special / unic din viata voastra de care va amintiti cu placere, emotie si care va aduce mereu un zambet pe fata indiferent cat timp a trecut?

10 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Pot spune ca am avut multe momente speciale in viata mea, dar dupa parerea mea, cel mai special moment a fost atunci cand fostul meu prieten mi-a spus primul te iubesc si pe urma m-a sarutat.A fost minunatlove struck.Imi amintesc mereu cu placere si cu bucurie, iar aceea zi nu o voi uita niciodatahappy

| Frank51 a răspuns:

Sincer sa fiu la mine nu exista acel moment sad vorbesc serios, poate primul sarut, si acela foarte scurt, sad rea viata asta sad sad sad

| Oana92 a răspuns:

De departe cel mai special ramane primul sarut, dar mai am cateva momente speciale: primul te iubesc, prima noapte de dragoste, momentul cand am terminat liceul sefa de promotie si cel in care am fost aplaudata de o scoala intreaga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce intrebare romantioasa si ce abureli de raspunsuri. Sunt toate la fel! Va uitati prea mult la televizor.
Nu exista un moment unic, special. Daca ai sti pe ce lume traiesti, ai simti asta. Intensitatea fiecarui moment o simtim in functie de atatea circumstante. Camd ti-e foame de mori, e fascinant cand ti se da o bucata de paine. Iata, ce moment fabulos am trait azi, caci am mancat o bucata de paine. Cand esti o pitipoanca in calduri, care se uita prea mult la telenovele, astepti un sarut sub stele de la fat-Frumos - pentru ca te-ai indopat deja cu o shaorma.
Cate imprejurari, atatea momente, mai mult sau mai putin fericite. Pledoarie incheiata.

| rebeca explică (pentru anonim_4396):

Imi pari putin cam frustrata.
E trist daca tu atunci cand te gandesti la un moment special iti vine in minte faptul ca ai bagat o bucata de paine in gura.
Iar in ceea ce priveste exprimarea ta "intrebare romantioasa" nu e deloc asa draguta, nu am specificat sa fie un moment legat de iubire. Poate sa fie de la momentul in care ai nascut un copil...la unul in care ai ajutat o persoana aflata la nevoie.
Dar na, fiecare cat poate gandi.

| AndyLavy a răspuns:

Pai sunt multe, insa imi amintesc aveam vreo 3 ani cred, si era iarna afara, si zapada de un metru. Parca vad si in momentul asta cum asteptam cu nerabdare sa ies afara sa fac un om de zapada.Tin minte pana la cel mai mic detaliu ( nu stiu exact de ce mi-a ramas intiparit in minte ). Unchiul meu ( care m-a crescut si a avut grija de mine pana la varsta de 16 ani, cea mai speciala persoana din viata mea, a iesit cu mine afara, si pe carucior fiind ( a avut un accident la colana din cauza caruia nu isi poate folosi picioarele ) a facut un om de zapada de doua ori cat mine, si apoi ne-am jucat cu bulgari. Asta este unul din multele momente de care intotdeauna imi voi aminti cu drag, pentru ca il consider un sacrificiu enorm, pentru o astfel de persoana sa iasa afara in frig, si in zapada, doar pentru a imi face mie pe plac.

Răspuns utilizator avertizat
| SverinMihaela2012 a răspuns:

Un moment placut din viata mea este primul sarut,o seara cu stele si o luna plina si eu cu prietenul meu la locul nostru unde ne intilneam mereu, sub un copac, ne-am sarutat, e atit de placut si romantic, pentru mine.Sau chiar si aseara am avut o seara placuta de care nu voi uita, am petrecut seara cu fostul meu prieten, mingaieri, imbratiseri si atita tandrete.

| Deea204 a răspuns:

Cel mai special moment din viata mea? Atunci cand l-am cunoscut pe EL. love struck

| pely92 a răspuns:

Este atunci can iti amintesti de lucrurile facute impreuna cu persoana iubita candva in trecut sau acel moment special poate fi acela in care te casatoresti si iti incepi viata langa persoana iubitawinking