| smileforme a întrebat:

Care este cartea sau povestea copilariei tale? happy funditawinking

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si acum imi amintesc ca eram acasa la dadaca mea, si descoperisem o carte cu desene si fara coperti. Nu stiam sa citesc si am rugat'o sa imi citeasca un pic. era superb. Somnoroase pasarele, de M. Eminescu.

2 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Robinson Crusoe, de Daniel Defoe; de altfel din cauza ei era sa mananc si bataie fiindca m-am luat cu cititul si am uitat de cozonacii pe care fusesem pusa sa-i pazesc si care s-au ars.Noroc ca aveam o gradina mare in care m-am refugiat benevol, ascunsa de ochii bunicii precum Robinson pe insula sa.

| danutzzz1992 a răspuns:

Praslea cel voinic si merele de aur clar! Eu eram cel mai mic dintre frati si un pic voinic :d