| RAY a întrebat:

Care au fost jocurile copilăriei tale?

6 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Nouă pietre
Bâza
De-a v-ați ascunselea
Atinsa
Lapte gros
Țară, țară, vrem ostași
Cucii
1, 2,3 la perete stai!
Rummy, Macao, Război, Marocco
Apoi Super Mario dar deja nu mai eram copil

| Drimmero a răspuns:

Clasicele jocuri cu carti
Table sau sah
Fotbal... unde faceam campionate pe strazi, aici era cel mai misto, veneau altii de pe alte strazi si jucam fotbal, aveam hartii in care puneam clasamente cu punctaje, aici era caterinca maxima,, castigatorii luam un set de pahare sau puneam bani fiecare si castigatorii imparteau intre ei in mod egal, cand era vorba de bani se intra mai urat la minge, jucand pe asfalt ne umpleam de sange uneori,, dar aia e, eram barbati in devenire.

21(pase-pase-gol) era alt joc interesant cu mingea, jucam si cate 10 si terminam jocul dupa cateva ore bune.
Tenis de picior cu fileu sau fara.
De-a v-ati ascunselea, pentru mine era cel mai misto si genial joc, sper ca inca il mai joaca copiii si acum.

In rest nu aveam toti telefoane, calculatoare, internet, in special verile stateam de la prima ora a diminetii pana seara afara, uitam de foame si de sete cand intrai in farmecul vacantei, mie unul mi-e dor de perioada aia, era perfect atunci, te simteai copil si liber.

| SilentRain a răspuns:

Gta, Mario, NASCAR Racers, MORTAL KOMBAT, astea pe PC
Pe afara:
De-a v-ați ascunselea,
fotbal, baschet
Si ma jucam cu tot ce avea roti, sau mai dezmembram casetofoane cu surbelnita, sau mai făceam capcane cu banda de la casete
Doar asta mi-am amintit acum, în mare parte eram pe afara ma jucam cu ce prindeam, linguri, castroane, ciocane, faina, lemne, baterii, roata de la bicicleta

| RainmakerX a răspuns:

Pokemon (aveam 5 ani si un calculator din acela foarte vechi. Jucam Sega/Nintendo si Pokemon Red/Ruby/Emerald).

Prima data tin minte ca am jucat pokemon pe la 4-5 ani si era alb-negru si in spaniola. Stiam toate comenzile chiar daca nu intelegeam prea bine ce scrie rolling on the floor

Am jucat mult Mount & Blade, NFS. Mount and Blade chiar daca unii l-ar putea considera sangeros pentru un copil mi-a dezvoltat mult engleza.

In rest nu prea aveam prieteni. Faceam puzzle, mergeam prin padure sau jucam yu gi oh, de obicei cu un var mai mare sau bunicul meu.

| Plato a răspuns:

Fotbal, fotbal la o poarta (victorie ii ziceam), "biscuite", tenis cu piciorul.
Mai tarziu cs1.6 si gta sa.

| PreaDistinsul a răspuns:

Primele jocuri au fost sotron, de-a v-ati ascunselea, hotii si vardististii sau cum naiba se chema. Nu aveam nici pc, nici telefon, nici console de alea vechi.