| PainTech a întrebat:

Care este cea mai plictisitoare activitate posibila?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Orice activitate care nu ofera diversitate. Daca faci acelasi lucru prea mult timp devine plictisitor.

33 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Statul pe bănci ca agent 007 pentru a-i critica în grup pe cei care trec pe acolo. De preferat cu semințele din dotare şi ochelarii de soare Nayban. Pentru că lene. Pentru că prost.

| Drimmero a răspuns:

Munca

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Drept dovadă nu faci ceea ce îți place xD

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Nu am avut de ales, eu mi-am ratat viitorul prin multe,, dar nu si speranta si ambitia, pe astea le dobandesc.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Păi cum ți-ai ratat tu viitorul? Ai 40 de ani și nu știu eu?

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Nu e vorba de asta,, prefer sa nu o zic, nu e tocmai comod sa intru in detalii de genul ))))

Pur si simplu, pot sa spun ca fac ceva ce nu-mi place, nu e ceea ce mi-am dorit.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Asta e din vina ta, probabil. Dă-mi voie să deduc ce vreau, dacă nu intri în detalii. Ce ți-ai dorit?

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Evident ca am partea mea de vina, dar asta e viata,, nu mereu ajugi sa faci ceea ce-ti doresti.

O functie inalta, cum isi doreste toata lumea, asta pot sa-ti zic, dar n-a fost sa fie))))

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Haha, dar nu erai deloc pretențios laughing Și eu voiam să fiu astronaut dar ce să fac...Acum îmi duc traiul ăsta nenorocit că nu am putut să fac ce îmi place laughing (fără să caut nicio alternativă mai decentă)

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Eu asta zic, la ce sa am pretentii de la viata, cand colo ajungi la concluzia :'cum iti asterni, asa dormi', eu sunt multumit daca duc o viata linistita, pana la urma asta imi doresc cel mai mult, fara griji, sa fac si ce-mi place cat mai mult.

Ambitie am avut, doar ca pe parcurs s-a dus din entuziasm si s-a racit treaba))))

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Cum zicea bătrâna lui Sclavici

"Omul sa fie multumit cu saracia sa, caci, daca e vorba, nu bogatia, cu linistea colibei tale te face fericit"

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Ti-a picat la BAC si nu l-ai stiut de-l denigrezi?

Corect,, total de acord alter egoul lui Slavici, nu a zis-o deloc rau,, banul face el legea pe aici, dar nu aduce fericirea.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Eminescu a pierit pentru inteligenta pe care a avut-o,, nu le-au convenit pramatilor ca reprezenta adevarul in scris, e cel mai mare poet roman, nimeni nu-i ajunge macar la degetul mic.

Sunt multe documente care arata ca el a fost declarat lunatic, dar nu era deloc asa, oricum adevarul nu avem cum sa-l stim, a trecut un deceniu jumate aproape de cand a murit.

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

Un secol**

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Marele lui prieten îi oferă adăpost și pe la spate îl declară nebun? Mi se pare un gest extrem de urât. De acolo și Sclavici.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Exista notiunea de 'prieten'? Cum se leaga toate, mai ai incredere in oameni, au vazut ca Eminescu e apreciat cel mai mult si invidia roade inauntru precum caria.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Tu nu ai fi un prieten bun?

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Prefer sa zic ca obisnuiesc sa platesc cu aceeasi unitate de masura, cat mi se ofera, atat dau si eu, uneori ofer putin mai mult, fiind putin generos.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Vezi că există noțiunea de prieten?

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Asta daca preferi tu sa numesti asa, eu prefer sa le zic cunostinte, oameni cunoscuti tie.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Cunoștințe pot fi și oameni pe care nu îi suport.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

In viata nu esti placut de toti, dar nici tu nu poti sa-i placi pe toti.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Mă refer că de cei ce sunt apropiat îi pot numi prieteni(deși nu mi s-a prea întâmplat în viața asta xD )

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Testeaza-i si vezi cat de apropiati sunt, eu i-am testat pe unii, asa mai subtil, unii au fost apropiatii, altii niste pramatii.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Măcar sunt unii care au fost apropiați, norocosule.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Atat de norocos sunt,, de sare norocul spre mine ca din coltul mesei!

| GoldenZenith a răspuns:

Învățatul.

| oglindasultanului a răspuns:

Lucrurile simple, rutina, cititul. visatul uneori rolling on the floor

| CleanHeart a răspuns:

Cand astepti sa-ti inceapa telenovele dorite.
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Activitatea care nu-ti solicita constant creierul, cerand de la el din ce in ce mai mult, si e repetitiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Statul la pc

| Yasmin875 a răspuns:

Cititul.