| Criiss16 a întrebat:

Care este cel mai bun antivirus gratis, si de unde pot sa il descarc?
Multumes anticipat.happy

6 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Buna! uita-te aici http://www.eset.ro/download/index.php sper sa-ti fie de ajutor!, Pa, pa!

| Catalion a răspuns:

Jessyka, el a cerut antivirus gratuit nu cu plata. Avira si avast versiunile gratuite sunt cele mai bune antivirusuri gratuite. Fiecare are avantaje si dezavantaje. Eu personal prefer avast dar asta nu inseamna ca nu imi place avira. Sunt cam nehotarat stiu... Te las pe tine sa vezi cum sunt antivirusii, ca sa vezi ( daca intelegi engeza ) care ti se pare mai potrivit.
Avira: http://www.free-av.com/......virus.html
Avast: http://www.avast.com/eng/avast-free-home-antivirus-antispyware.html#1
O sa vezi ce are fiecare de e asa bun si arata acolo la fiecare de unde sau cum sa descarci antivirusul. Eu personal iti recomand avast. E cam dificil de folosit si consuma cam multe resurse dar are o rata de detectie buna. Nu iti incetineste viteza la internet, ai protectie pentru messeger si mie mi-a mers chiar bine, nu mi-a ingreunat deloc calculatorul si m-a ajutat de multe ori avastul. Apropo, daca iti instalezi avast, o sa-ti ceara dupa instalare sa te inregistrezi ca sa-ti dea o licenta gratuita, sa mearga antivirusul si dupa 14 luni trebuie sa te inregistrezi iar ca sa primesti iar o licenta gratuita. Daca vrei unul care sa fie si bun si sa consume putine resurse ia-ti avira. Nu are protectie pentru messenger decat impotriva fraudei, nu si impotriva virusilor. Mi-a mers bine avira, m-a salvat de cateva "suturi in fund" de la virusi si nu iti ingreuneaza calculatorul. E alegerea ta.

| wonderbra a răspuns:

Incearca McAfee. Il gasesti pe Google si e valabil 30 de zile, cred.

| salvatori27 a răspuns:

Avast.