| Undercover10 a întrebat:

Care este citatul vostru preferat? Aveti vreun motto dupa care va ghidati in viata? Argumente

Răspuns Câştigător
| eu4you a răspuns:

"Nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!"
Pur si simplu, chiar imi reuseste! Sau, macar reuseste sa imi ridice moralul, chiar daca nu e adevarat.Sau,ar mai fi unul:
"Nu poti lasa pasaretul de suparari sa zboare pe deasupra ta,dar,sa nu le lasi sa ti se cuibareasca in par,asta poti!"
Acesta ma ajuta in momentele cand sunt foarte deprimata.Iar,ultimul,dar nu cel din urma,este:
"Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar, cel care merita, nu te va face sa plangi NICIODATA!"
Asta ma ajuta cand plang pentru o anumita persoana, care ma face sa sufar.Ma face sa imi dau seama ca, eu merit sa rad, si el sa planga.NU INVERS!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Legea atractiei da roade si daca esti optimist in viata atragi numai binele.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai grija de gandurile tale pentru ca se vor transforma in vorbe.
Ai grija de vorbele tale pentru ca se vor transforma in fapte.
Ai grija de faptele tale pentru ca se vor transforma in obiceiuri.
Ai grija de obiceiurile tale pentru ca vor fi caracterul tau.
Ai grija de caracterul tau pentru ca el va influenta destinul tau, viata ta."
de Frank Outlaw

Argumente? Autorul spune totul...

| MaliciousDeath a răspuns:

"Hakuna Matata."

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Probabil "Everybody lies." şi "It's a basic truth of the human condition that everybody lies. The only variable is about what."- pentru că sunt extrem de adevărate şi te aduc cu picioarele pe pământ. Toţi minţim, aceste citate îţi deschid ochii; să nu crezi orbeşte în ce-ţi spune cineva şi să nu mai priveşti viaţa ca şi cum ar fi roz, pentru că ea nu este.

| vlad89c a răspuns:

Primul citat dupa care ma ghidez este acesta:
"Exista momente in viata fiecarui om, cand ratiunea faca loc pumnului."
-deoarece sunt constient ca nu de fiecare data voi putea sta calm in fata nesimtirii unor oameni.
"Ceea ce nu te omoara te face mai puternic".
Iar acesta inseamna ca toate greutatile prin care treci in viata, daca nu te omoara, te intaresc.

| blueSky_3324 a răspuns:

O calatorie de mii de kilometri incepe cu un singur pas. E motto-ul meu de suflet! Habar n-am pe unde l-am citit, stiu doar ca este chinezesc si cand trebuie sa fac ceva de anvergura si n-am nici un chef, ma gandesc la asta si-mi dau singura elan. Fundita?

| MeGustaXD a răspuns:

De ulte ori imi zic ( si le spun si altora) ca totul se intampla cu un motiv, pentru ca de multe ori cand esti cu moralul la pamant, asta te poate ajuta. Acum eu ti-as putea povesti toate filozofiile mele in legatura cu viata, dar nu cred ca te intereseaza chiar asa mult... asadar am raspuns simplu si la obiect big grin