| Lauragd a întrebat:

Care este citatul preferat sau cel dupa care va ghidati in viata?

Răspuns Câştigător
| Ecea a răspuns:

Nu pot spune ca am doar unul singur.
Dar depinde de circumstantele in care ma aflu si de ce ma lovesc.

Cand vine vorba de fericire gandesc asa :" Fericirea este mulţumirea de sine."

Cand vine vorba de oameni care se plictisesc si nu stiu ce vor de la viata,ma gandesc la asta : "Un om care îndrăzneşte să irosească o oră din timpul său nu a descoperit încă ce înseamnă viaţa."

Despre oamenii care vorbesc mult,ce sa spun :" Un om care tace face o impresie mai bună decât unul care vorbeşte."

Despre oamenii care intrec masura cred ca : "Respectându-te pe tine însuţi, impui respectul celorlalţi."

Nu imi plac oamenii care se plang, asa ca eu consider ca : "Mai bine să fii invidiat decât compătimit"

Despre casatorie cred :"Căsătoria este o instituţie care te apără cu străşnicie de orice bucurie."

Despre modestie cred ca :"Modestia este calitatea celor care nu au calităţi."

Despre cei care se lauda cred ca : "A te mândri cu relaţiile tale înseamnă a recunoaşte cât valorezi fără ele?"

Despre viata cred ca "Viaţa nu numai că n-are niciun sens, dar nici nu poate avea unul."

Despre frumusete : "În adâncul oricărei frumuseţi zace ceva inuman"

In general despre prostie : "Prostia are talentul de a fi insistentă."

Tind sa cred ca sunt un om educat, asa ca : "Natura ne aseamănă. Educaţia ne deosebeşte."

Despre barfitori : "Buna creştere constă în a ascunde cât de multe gândim despre noi şi cât de puţin ne gândim la celălat."

23 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Nu ma ghidez dupa citate in viata, ci dupa altceva... in fine.
Dar am si eu un citat care-mi place, si anume: ''Cel care învinge oamenii, are tărie; cel care se învinge pe sine, este puternic. Cel care este mulţumit cu ceea ce are, este avut.'' (Lao Tse)

| harciog a răspuns:

Nu prea ma iau dupa ele dar, cind nu-mi convine ceva mai pun cite unul in discutie pe aici.In rest sint momente in viata noastra cind se adeveresc mai toate dar asta nu inseamna ca ne luam dupa ele ci probabil ca acel citat a fost debitat intr-o stare asemanatoare.

| Dumnezău a răspuns:

''Nimeni nu imi cere mai mult, eu imi cer intotdeauna mai mult''-LeBron James

| Chris a răspuns:

Nu am unul preferat, pentru ca multe au devenit truisme sau clisee.
"Intunecand intunericul, iata portile luminii." ( Nichita Stanescu-Haiku )

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

''Fi tu schimbarea pe care vrei sa o vezi in lume'' (Ghandi)

| dannyella15 a răspuns:

" A castiga este o stare de spirit "

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

"Iubeşti întâi din milă, din admiraţie, din duioşie. Iubeşti pentru că ştii că asta o face fericită." Mircea Eliade

| Sabin91 a răspuns:

''Imaginatia este ochiul larg deschis care ne face intotdeauna sa vedem adevarul mai viu.''-Christopher Fry

| Diabolique a răspuns:

Cred că această întrebare a mai fost pusă de mii de ori.
Totuși, nu mă pot abține niciodată.
„This is life not heaven. You don't have to be perfect" - Gia (1998)
Numai bine!

| DinooCanScreamRawwrr a răspuns:

"What goes aroung, comes around" si "You didn't get where you are today, by worrying about tomorrow-Fu*k the future".

| Razvan4414 a răspuns:

Poi citatul meu preferat este, si cred ca si tie iti va palce si va fi rasp castigator :""Dragostea şi muzica sunt cele două aripi ale sufletului."

| AIRIUS a răspuns:

Buna! Am sa ti spun un citat care mie imi place tare mult cand eram la scoala...cand tot ce zbura,se manca.
,, Invata mi mintea sa priceapa, ce inima nu vrea sa nteleaga!,,

| UnleashedPsycho a răspuns:

Nu lăsa pe mâine ce poţi face azi, lasă pe poimâine!

| mandreea13 a răspuns:

Never say never. big grin

| dedede003 a răspuns:

"Nu pot urca pe culme? Se poate foarte bine, dar am sa urc atat cat am sa pot prin mine"

| DragosFku a răspuns:

Nu lasa pe azi ce poti face maine smug

| DragosFku a răspuns:

"Nu da cioara din mana pe vrabia de pe gard."

| hopeless1 a răspuns:

"Nimeni nu te poate face sa te simti inferior fara acordul tau." Eleanor Roosevelt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trai in trecut nu visa la vitor lupta cu toate puterile in prezent Buddha

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Nu merita sa te sinucizi, deja e prea tarziu!" E doar preferat.

| Cristian969 a răspuns:

Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.

| XtremeIonut a răspuns:

"Suferinta este cel mai de pret dar, pentru ca atunci cand suferi Dumnezeu iti ramane dator."

| АнЯ a răspuns:

Decat un dusman, mai bine zece prieteni.