| DaciaRomania a întrebat:

Care este salata voastră preferată de vară? Adică ceva ce faceți acasă, nu de cumpărat. Ce puneți la ea?

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iubesc salata greceasca:
cu rosii, castraveti, ardei gras, salata verde, putina ceapa verde sau alba, avocado, cubulete de telemea si ulei de masline.

| DaciaRomania explică (pentru Violleta2022):

E perfecta!

| suntserios a răspuns (pentru DaciaRomania):

Pare-se ca miss Violetta nu a fost niciodata in Grecia ca aia nu pun niciodata avocado si salata vedere in salata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Roșii, ceapa, castraveți, ardei gras, brânză feta/telemea și și și și... cartofi fierți reci

| J0B0MAT a răspuns:

Nu doar de vară și cam mereu, salata de țelină.Pun țelină, măr, morcov, usturoi granule, maioneză, muștar, sare, piper.

| ShaOfHatred a răspuns:

Salata de carne

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salata de roșii. Pe langa roșii și ceapă, mai pun și ardei gras și rondele de castraveți.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Roșia e cea mai nașpă legumă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absolut toate felurile de legume ce le am in gradina: ) ( daca nu le cumpar ).

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Rucola sardine ulei de măsline și porumb Cepă roșie.
Nu este salata de vara este o salata normală și o poți mânca.
-_- salata onur.