| DaciaRomania a întrebat:

Care este show-ul vostru favorit de gătit la TV (cooking)?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice in care e Gordon Ramsey

| Hammurabi a răspuns:

Există multe emisiuni TV de gătit care sunt foarte populare și apreciate de public. Acum, nu știu care dintre ele sunt și în România. Uitr câteva dintre cele mai bune show-uri de gătit la TV:

MasterChef - o competiție culinară în care concurenții se întrec pentru a deveni cel mai bun bucătar amator.

The Great British Bake Off - o emisiune britanică în care amatori patiseri concurează pentru a demonstra abilitățile lor de copt.

Chef's Table - o serie documentară în care fiecare episod prezintă un bucătar cunoscut la nivel internațional și povestea lui.

Hell's Kitchen - o emisiune în care bucătarul celebru Gordon Ramsay găzduiește o competiție între bucătari aspiranți pentru a câștiga un post într-unul dintre restaurantele sale.

Ugly Delicious - o emisiune Netflix în care chef-ul David Chang explorează cultura culinară din întreaga lume.

Top Chef - o competiție culinară în care bucătari profesioniști se întrec pentru a deveni cel mai bun chef.

Nailed It! - o emisiune în care amatori încearcă să reproducă deserturi complexe, dar în cele mai multe cazuri eșuează.

Acestea sunt doar câteva dintre cele mai bune show-uri de gătit la TV, dar există și multe altele care pot fi la fel de interesante și inspiraționale pentru pasionații de gătit.

| suntserios a răspuns (pentru Hammurabi):

Wow, ai trecut si tu la chatgp? nu ma asteptam la userii vechi sa chatgpueasca

| Hammurabi a răspuns (pentru suntserios):

Sincer? Am un angajat aici în hotel care a făcut o tâmpenie și pedeapsa a fost să stea 3 zile și să "lucreze" pe TPU (fără salariu) cu răspunsuri cât mai documentate. laughing (asta ca să nu-l dau afară)
Și asta e ce a ieșit. rolling on the floor

| AdioTPU a răspuns:

MasterChef Romania. Era, atunci când erau jurați Hădean, Patricia Paglieri, chef Foa și cei trei Cătălin Scărlătescu, Florin Dumitrescu și Sorin Bontea.

| 199onur7 a răspuns:

Jamie oliver face artă din mâncarea omul iubește sa gătească din toată inima lui -_-