| GabbyGabriella64 a întrebat:

Care este stilul vostru arhitectural preferat?

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Stilul util si mai ieftin.Restu is bani irositi aiurea.Nu stai afara sa admiri nu stiu ce cladire,stai in interior. Poti admira altceva,tablouri,filme,spectacole etc.

Interiorul trebuie la fel util,usor de intretinut,nu arhitectura sa zici wow si sa nu mai stii cum sa intretii, cum sa faci curat laughing sa dai peste tot felul de rahaturi arhitecturale.

Eu is pentru util, simplu si placut, nu briz brizuri si castele, palate, peste prajit laughingbani irositi.

| Dismally a răspuns:

Stilul gotic imi place cel mai mult. Tie?

| gemeni6226 a răspuns:

Stilul de arhitectura neo-futurist, stilul de arhitectura modernist si stilul de arhitectura roccoco.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rococo

| Antimanele104 a răspuns:

Neogotic. Un exemplu ar fi clădirea Parlamentului din Budapesta.