| JustStitch a întrebat:

Care estea cea mai buna metoda de a-ti face prieteni noi?

12 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Prin intermediul hobby-urilor.
So... Apuca-te de un instrument.

| oglindasultanului a răspuns:

Incepe o activitate copile, persoanele implicate iti pot deveni prieteni sau inamici.

| FreddieM a răspuns:

Sa renunti la aia vechi.
Cheers

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Cel mai bine e sa nu-ti faci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Căutând contexte favorabile pentru a întâlni oameni cu pasiuni și idealuri comune.

| Cheo0S a răspuns:

Nu pe TPU.
Asta e clar.

Sa astepti si care vor sa fie prietenii tai o sa se chinuie sa fie si sa intre in viata ta.
Nu are rost sa incerci sa te bagi in seama cu toata lumea daca nu e asta felul tau de a fi. E o pierdere de vreme sa "incerci sa ti faci prieteni noi".

| alexandradlr a răspuns:

A încerca să socializezi, sa te porți frumos și sa îți învingi frica de relaționarea cu ceilalți.

| JustStitch explică (pentru alexandradlr):

Asta e si problema la mine, cu frica de relaționare si teama de posibile refuzuri... crezi ca am putea discuta in privat?

| Endita4689 a răspuns:

Să ai ocazia să îi întâlnești.
Să mergi la o sală de sport (de exemplu) sau să faci un curs (dar nu online). Acolo poți întâlni oameni și te poți împrieteni cu unii dintre ei.

| Dekle a răspuns:

Nu știu, că și eu vreau...

| GAMERQUEEN2021 a răspuns:

Intrebai fi prietenoasa oferale caldura si invitai la petreceri

| Alhirr a răspuns:

Dorința; să-ți dorești