| cosmin_3603 a întrebat:

Care ma poate ajuta si pe mine? Am nevoie de linkuri cu imagini, video, etc despre incalzirea globala pentru un proiect. Daca puteti sa imi dati si mie cateva linkuri de unde sa pot downloadahappy. Multumesc big grin

Răspuns Câştigător
| Nastasia a răspuns:

Sugestia mea este sa urmaresti initiativa Uniunii Europene de combatere a schimbarilor climatice, Protocolul Kyoto si Conferinta de la Copenhaga. Toate au drept scop reducerea emisiilor de gaze si amelioararea efectelor incalzirii globale.
Iit dau un link care are putea sa te ghideze, insa incearca sa aprofundezi subiectul in functie de termenii cheie pe care i-am mentionat mai sus.
http://ec.europa.eu/climateaction/eu_action/index_ro.htm

2 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Incearca cu motorul de cautare google. In functie de cuvintele cheie pe care tu le specifici, sigur vei gasi ceea ce iti trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ai intrat pe www.referate.ro? Biblioteca şcolii, centrală?
Baftă.
Pa, pa.