| DeCe232 a întrebat:

Care sunt cavalerii sau calaretii apocalipsei? Cum ii cheama? Au nume? Exista?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Cavalerii Apocalipsei sunt o tema biblica, ar fi Razboiul, Foametea, Ciuma si Moartea.
Cauta filmul "Horsemen"-Cei patru calareti ai apocalipsei, din 2009.
Si, eventual, reposteaza intrebarea ta la Religie.

6 răspunsuri:
| sebysebyca a răspuns:

Traian basescu, vadim tudor, victor ciorbea, ion iliescu, gigi becali.

| temugin a răspuns:

Sunt 4 la numar, si reprezinta (si numele este acelasi) Razboiul, Boala, Foametea si Moartea. Unii considera ca reprezinta si cele 4 rase majore care locuiesc pe pamant. Asupra existentei fizice a lor nu s-a gasit niciodata nici o dovada, insa au fost foarte multe cazuri in care oamenii au afirmat ca au avut contact vizual cu aceste entitati mentionate in Biblie, cel mai recent eveniment fiind in Egipt, in timpul protestelor din Cairo.

| nicolae26 a răspuns:

Citeste Apocalipsa din Biblie si vei afla P. S. nu uita de funda :p

| temugin a răspuns (pentru nicolae26):

Vrei funda? pentru ce? esti aici sa ajuti sau sa culegi funde?

| nicolae26 a răspuns (pentru temugin):

Sa ajut si daca vrei sa stii nici nu stiu ce ii aia funda....in orice caz asta e un comantariu fff aiurea....ms

| temugin a răspuns (pentru nicolae26):

laughing care comentariu?