| Andrei123654789 a întrebat:

Care sunt ceaiurile voastre preferate? happy
Ale mele sunt ceaiul verde,de menta,de cirese,de tei si nu in ultimul rand Earl Grey happy

"A cup of tea, makes everything better."

16 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Ceaiul negru. Acum nu prea contează, nu sunt pretențios la ceaiuri, îmi plac mai toate.

| Mayar a răspuns:

Iaaaaaa! Ai poza lui Endoryus la avatar. Cea de dinaintea celei curente.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Ce pot sa zic, ne place House :))

ps. eu o aveam pe asta bre https://www.google.it/......ps?/search

| Sociopat a răspuns:

Fructe de padure

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De capsuneleeee... ceaiul de capsunele ma tine in viata, el ma ajuta sa functionez corect.
Cum alcoolicii au nevoie de perfuzii cu alcool (de preferat)... pe acest model, eu am nevoie de perfuzii cu ceai de capsunele.
Plus cinci lingurite de zahar/canuta...

| Andrei123654789 explică (pentru anonim_4396):

Suna delicios, o sa-l incerc.Merci laughing
Si nu trebuie sa-ti ceri scuze, toti mai gresim din cand in cand happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu placere... sa il incerci, chiar e delicios.
Multumesc pentru intelegere... asta se intampla cand scrii cu ochii pe pereti si nici nu te "obosesti" sa-ti verifici raspunsul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie... doar am exemplificat aici acum cateva minute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chamomilla, beau mai mult iarna cand ma scol cu gatul praf

| doreal a răspuns:

De menta. Dar are bunica un fel de menta piperata parca laughing. Nu stiu cum se numeste, dar eu asa ii zic. E cea ma buna, mai ales daca e facuta de buni

| Anna121 a răspuns:

Ceaiul verde, dar si cel de ghimbir.

| Andrei123654789 explică (pentru Anna121):

Obisnuiam sa folosesc praf de ghimbir pentru a aroma diferite bauturi, dar voi incerca si ceaiul.Multumesc pentru idee big grin

| Anna121 a răspuns (pentru Andrei123654789):

Cu placere, insa vezi sa nu pui prea mult laughing o jumatate de lingurita la o cana este suficient, altfel o sa fie prea iute. Ti-l recomand sa-l consumi rece, de la frigider, este numai bun pentru vara.

| ancaelena24 a răspuns:

Ceaiul de fructe de padure concentrat, cel verde si de menta.

| ThinkingAt a răspuns:

Nu mă pot rezuma la un singur ceai preferat, deci ceaiurile mele preferate sunt: Earl Grey, ceaiul de fructe de pădure, de mentă, de căpșuni, de zmeură și de afine. happy