| NuDauNiciunNume a întrebat:

Care sunt cele mai cunoscute bauturi, dupa voi? Atat cu alcool cat si fara.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Apa si berea

| ShaOfHatred a răspuns (pentru suntserios):

Cum să bei apă bleah... Blasfemie

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dupa noi, la noi? La romani? Probabil berea si vinul (la cele cu alcool) si apa si sucul (fara alcool) si cafeaua (care este aparte).

la nivel mondial, nu este dupa mine, apa in primul rand, urmata de cafea, ceai (luam exemplul Indiei), berea, suc (Coca-Cola), vinul, vodca si alte bauturi.

Numai bine! ^_^

Vezi si:
https://www.statista.com/......rage-tpye/
https://www.statista.com/......rage-type/

| Sofer a răspuns:

Berea numărul 1.

| ShaOfHatred a răspuns:

Well, world wide, cele mai cunoscute sunt evident cele de bază, gen berea, vinul, vodka, whiskey etc. Cât cele fără alcool, branduri precum Coca Cola și Pepsi sunt indisputable the most known brands.
În România, berea, vinul și tăria (orice e tărie). Și non-alcoolice, Coca Cola și Pepsi.