| Boo a întrebat:

Care vi se par cele mai interesante si misterioase carti?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Bianca206 a răspuns:

Gazda, Twilight, Semnul.

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

La revedere, pe maine de William Maxwell. E pur si simplu superbalove struck

April
| April a răspuns:

Carti interesante mi se par cele de memorii fiindca dezvaluie trasaturi de personalitate ce doar le ghicesti in opera cuiva, iar misterioase si dispuse la o lectura alerta, cartile politiste.San-Antonio.de ex., are talentul de a scrie incitant si amuzant, totodata.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Cărţile poliţiste, thrillerele, cele dark fantasy...De exemplu "Dolmen" de Nicole Jamet şi Marie-Anne Le Pezennec. O tânără poliţistă revine acasă, pe o insulă din largul coastelor Bretaniei pentru a se căsători cu iubitul ei din copilărie. Încep să se petreacă tot felul de crime bizare, apar semne rău-prevestitoare, legendele bretone par să fi prins viaţă, vechi păcate ies la iveală, sunt descoperite camere secrete şi adevăruri incomode, o nouă iubire se înfiripă, am citit-o cu sufletul la gură şi am fost tentată să mă uit la final fiindcă suspansul era înnebunitor...

| Helvete a răspuns:

Nimic nu e intamplator- Dean Koontz
Betia sangelui- Dean Koontz
Si toate cele scrise de Stephen King. smug

| adi4ever a răspuns:

Amintiri Din Copilarie...laughing

| Kate21 a răspuns:

Cele de Agatha Christie

| Pupily92 a răspuns:

Blestemul preotesei Autor R. L. Stine
este o carte ceva... SF-Groaza. mi-e mi-a placut foartre mult

| chupachups1234 a răspuns:

Harry Potter.

| kesha:D a răspuns:

Semnul, galeria fenomelelor paranormale, nimic nu e intamplatorwinking

| iulian_3211 a răspuns:

Procesul-Franz Kafka

| zuzuzaza a răspuns:

whistlingtoata seria harry potter...mai ales ultimele 2-3 carti sunt bestiale:X