| paramore a întrebat:

Cat de des folositi un limbaj "colorat"? si in ce situatii

Răspuns Câştigător
| MoreTime a răspuns:

Eu am un limbaj colorat foarte rar, pur si simplu pentru ca pot sa-mi stapanesc senzatiile de ura si dispret etc.
In ce situatii o fac?
Pai nu am o stiuatie anume in care sa vorbesc cu beep-uri, situatiile foarte stresante, certuri "mari" cu parintii etc.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu sunt prietenă cu el.
Pa, pa.

| Ea12345 a răspuns:

Nu vorbesc urat, evit limajul,, colorat" pe cat posibil.Aud zilnic tot felul de cuvinte, de expresii vulgare, insa nu sunt tentata sa il practic.

| OanaG a răspuns:

Depindelaughing, mai mult pe la scoala ca ma mai enervez, dar si pe la mine prin cartierhee hee. Acum depinde de circumstantelaughing

| paramore explică:

Eu inainte vorbeam mai urat acum ma stapanesc pentru ca nu e frumos, dar dk ma soate candva dn draci rau d tot...sari doamne

| cosima11 a răspuns:

Atunci cand toate imi merg pe dos. sau cand is nervoasa rau rau. in rest...mai deloc. big grin
unei fete nu ii sta bine cu "carnea" in gura laughing

| tyana a răspuns:

Cand conduc imi mai scapa cate un cuvintel urat(daca sunt singura in masina)blushingDar nu e deloc frumos! Voi sa nu faceti asta!

| casy14channel a răspuns:

Cand ma enervez pe cinela sau pe ceva

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

Rare ori...doar daca ma enervez foarte mult happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deloc. Nu-mi place sa injur sau sa vorbesc in limaj de cartierhee hee. Poate imi mai scapa, dar rar de tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Des big grin mi se pare un mod de a scapa de tensiunea acumulata in mine