| Hyacinth a întrebat:

Cat de important e ca partenerul vostru de viață să fie amuzant?

13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este un aspect destul de important să aibă simțul umorului, dar nu este decisiv.

| Freya1 a răspuns:

Destul de important.Nu poti sa ai o viata fericita cu cineva mereu sobru.

| Mayhem666 a răspuns:

Nu atat de important pe cat ar fi daca ar fi inteligent/a.
Inteligenta e cel mai sexy aspect la o persoana.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Mayhem666):

De acord, dar tin sa mentionez ca oamenii inteligenti au si un spirit foarte dezvoltat al umorului.

| Mayhem666 a răspuns (pentru gemeni6226):

Ala poate fi considerat ca un bonus, dar nu toti il au.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Mayhem666):

Ai dreptate pentru ca totul deriva din personalitate un om oricit de inteligent ar fi daca are o viziune trista asupra vietii tot degeaba -exemplu concret sotul meu pe care l-am considerat un om foarte cult si inteligent dar pesimismul l-a imbolnavit si cartile ce le citea aveau o viziune foarte negativa asupra vietii, am si eliminat cartile respective din biblioteca.In alta ordine de idei mie imi plac foarte mult oamenii cu simtul dezvoltat al umorului dar totusi m-am indragostit pe vremea aceea de sotul care nu era deloc amuzant in schimb avea sentimente foarte profunde si se putea baza pe el in absolut orice.In decursul casniciei de multe ori am observat deosebirea destul de mare dintre caracterele noastre dar inima nu tine cont de asa ceva daca iubesti.

| Mayhem666 a răspuns (pentru gemeni6226):

Aici nu pot sa te contrazic, pentru ca nu stiu ce e aia iubire (romantica), deci nu pot sa comentez.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Mayhem666):

Iti doresc din suflet sa stii ce este sa iubesti cu adevarat desi nu pot zice ca sotul era un romantic ceea ce i-am si reprosat de cateva ori la inceputul casniciei-dar trebuie sa recunosc ca desi nu era nici romantic nici amuzant, l-am iubit pentru ca imi placea de el l-am stimat(pentru mine este esential sa stimez si sa apreciez omul pe care il iubesc)apoi cu timpul m-am resemnat ca nu le poate avea pe toate. Izvorul era si copilaria unde nu a fost deloc rasfatat ci de mic invatat cu disciplina severa de la parinti si trimis de la 14 ani departe de casa sa invete sa aiba carte cel mai mare cadou ce a primit de la parinti dupa ce a reusit la facultate era o bicicleta pe care il pazea cu strasnicie si cand venea la mine, prima oara avea grija de bicicleta sa il parcheze si sa puna block pe ea sa nu fie furat, pe urma se ocupa de mine. Unii in ziua de azi nu-si pazesc masina asa cum el isi pazea bicicleta.Stiu ca pare amuzant dar eu atunci la douazeci si ceva de ani era sa fiu geloasa pe o bicicletalaughing))

| Mayhem666 a răspuns (pentru gemeni6226):

"Stiu ca pare amuzant dar eu atunci la douazeci si ceva de ani era sa fiu geloasa pe o bicicleta laughing"

laughing laughing laughing

| gemeni6226 a răspuns (pentru Mayhem666):

happy happy happy ma bucur ca am reusit sa te fac sa rizihappy happy happy

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu e cel mai important lucru, dar are acolo gradul ei de importanță. Ca dacă nu ar avea, nu mi-ar înțelege glumele și sunt șanse sa avem probleme laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Important! Sunt TOTUȘI altele, mai importante!
Un simț al umorului dezvoltat înseamnă fericire, lipsă riduri, bună dispoziție... dar și un coficient de inteligență ridicat!

| Cheo0S a răspuns:

E,
Dar nu e asta cel mai important aspect.