| hypothesis a întrebat:

Cat de mult ajuta pasta de dinti la albirea tenesilor de culoare alba care au capatat dupa spalare culoarea galbena pe margini?
Si cum se aplica/se foloseste in aceasta directie?

1 răspuns:
| OanaBoni a răspuns:

Și eu am încercat, dar nu prea a dat rezultate. Încearcă și cu bicarbonat de sodiu. Păi, freci cu o perie (nu foarte aspră) bicarbonat de sodiu praf amestecat cu puțină apă (până se face ca o pastă) freci vreo 2 minute și lași puțin la înmuiat. Mie mi-a dat roade. big grin