NOname
| NOname a întrebat:

Cât de nociv este telefonul tău mobil? Ce fel de telefon ai?

Organizaţia Mondială a Sănătăţii a anunţat că radiaţiile de la telefoanele mobile pot cauza cancer.
Telefoanele care au cel mai mare indice de radiaţii sunt (cele mai nocive):
1. Sony Ericsson X10 Mini Pro 1, 61 W/kg
2. Sony Ericsson Satio 1, 58 W/kg
3. BlackBerry Curve 9300 1, 45 W/kg
4. BlackBerry Bold 9780 1, 11 W/kg
5. Sony Ericsson Yendo 1, 07 W/kg
6. Nokia C6 1, 05 W/kg
7. Sony-Ericsson Vivaz 1, 04 W/kg
8. Nokia N8 1, 02 W/kg
9. BlackBerry Curve 8520 1, 02 W/kg
10. Nokia 7230 0, 97 W/kg
Telefonele cu cel mai mic indice de radiaţii sunt (mai puţin nocive):
1. Samsung Galaxy S 0, 23 W/kg
2. Samsung Galaxy S 2 0, 33 W/kg
3. HTC Desire S 0, 35 W/kg
4. Sony Ericsson Xperia Play 0, 36 W/kg
5. Samsung Nexus S 0, 50 W/kg
6. HTC 7 Mozart 0, 53 W/kg
7. LG Optimus 2X P990 0, 54 W/kg
8. Apple iphone 4 0, 59 W/kg
9. Samsung Wave 2 0, 62 W/kg
10. Samsung Player 5 0, 63 W/kg
10 bis. HTC HD2 0, 63 W/kg
Sursa: http://www.telenews.ro/articol/topul-celor-mai-nocive-te lefoane-4376.html.
Lista completă: http://www.cnetfrance.fr/......les_2.htm.

P. S. Îi mulţumesc unei foarte bune prietene pentru această informaţie! Sper să vă fie de folos şi vouă.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,este un pericol real, pe care il cunosc.Aici,sunt subliniate atat efectele asupra noastra cat si ce ar trebui sa facem sa evitam cat de cat pericolul.
http://www.peforum.ro/......atate.html
Macar sa stim de ce sa ne ferim, ai dreptate NOname!

66 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cat e de nociv Motorola-ul meu, la fel cum nu stiu de ce toti tinerii din ziua de azi sunt obsedati de telefoane. eu il folosesc o data pe saptamana cand ii sun pe ai mei. in rest inchis. nu sunt dependent de messenger si telefoane, traiesc foarte bine fara ele. poate sunt eu mai ciudat. dar chiar imi place sa fiu liber. aa, da, si nu port nici ceas/ceas pe telefon. am invatat sa aproximez ora dupa soare, sa apreciez momentul zilei. si niciodata nu am intarziat niciunde.

| EstiApreciatDacaEstiDiferit a răspuns:

Radiatiile astea iti fac rau daca vorbesti ca prostul ore bune la telefon. mie nu are de ce sa-mi faca rau ca nu ma pasioneaza telefoanele.
Multumesc oricum big grin

| YQANA a răspuns:

Dar daca am HTC wildfire?

| Florin_6544 a răspuns:

Nu cunosc cât de nocive sunt telefoanele mobile dar eu am un telefon mobil NOKIA N 73 și nu l-am văzut trecut nici la cele mai nocive nici la cele mai puțin nocive.Iar eu de obicei nu vorbesc prea mult timp la telefon.

| vegeta1999 a răspuns:

La iphone 4 cat e?

| ProstDispusă a răspuns:

Si Sonny Ericsson xperia x10 mini cum e?

| stefy_9123 a răspuns:

Te rog imi raspunzi si mie la intrebarea...Ce culoare se potriveste cu grii?